VIII Niedziela Zwykła – 26.02.2017

 1. Dobiega końca bardzo długi karnawał. We wtorek śledzik zakończy tegoroczny karnawał, a Środę Popielcową rozpocznie się Wielki Post.
 2. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach:z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie,o szczęśliwe rozwiązanie,o szczęśliwą podróż, o szczęśliwe zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych, aby o nas pamiętały następne pokolenia.
 3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • we wtorek – Po Mszy Św. Litania do Św. Jana Pawła II.
  • w środę? 1.03 – przypada Popielec, który rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze Św.z posypaniem głów popiołem o godz. 10.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Obowiązuje nas post ścisły: dwa razy lekki posiłek i raz do syta oraz nie spożywamy mięsa. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W środę popielcową i w I Niedzielę Wielkiego Postu każda Rodzina otrzyma skarbonki na jałmużnę wielkopostną.
  • w czwartek – Po Mszy Św. Litania do Św. Krzysztofa.- w piątek – 3.03 – przypada I Piątek marca. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy od godz. 11.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. – w sobotę – 4.03 – Święto Św. Kazimierza Królewicza. Przypada I Sobota Miesiąca. Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia,Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i Św. Krzysztofa.

 4. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 10.00 i 18.30. Dzieci otrzymają specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie. Dzieci Kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież Gimnazjalna przychodzi obowiązkowo.
 5. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w Każdą Niedzielę o godz. 17.30, a więc pół godziny przed Mszą wieczorną. Serdecznie zapraszamy na to piękne Nabożeństwo,w którym wyśpiewujemy to wszystko co wycierpiał Pan Jezus i Matka Bolesna. Kazania Pasyjne będzie głosił Ks. Artur.
 6. Biuro Parafialne czynne codziennie po Mszy Św. o godz. 18.30.
 7. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św.jutro o godz. 18.30.
 8. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00.
 9. Zbiórka Ministrantów i Aspirantów w sobotę o godz. 10.30.
 10. W minionym tygodniu skarbnicy Parafialni zbierali ofiary na budowę Kościoła. Uzbierali 4550 zł.Skarbnikom za trud, a Wam za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 11. Grupa 50 + zaprasza na spotkania: w poniedziałki o godz. 10.00 koło Kaplicy na kijki, w czwartki o godz. 14.20 – gimnastyka usprawniająca – wyjazd z przystanku k. Kaplicy.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu i sprzątanie Kaplicy.
 13. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką:kalendarze parafialne na rok 2017, puzzle ze Św. Janem Paweł II oraz breloczki i obrazki ze Św. Krzysztofem.
 14. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na Niedzielę i cały nadchodzący tydzień.
Przewiń na górę