Menu Zamknij

VIII Niedziela Zwykła – 27. 02. 2022r.

 1. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • 2.03 – Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu.
   Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.30, 17.00, 18.00 i 19.00.
   Obowiązuje nas post ścisły: dwa razy lekki posiłek i raz do syta (od 18 – 60 roku życia) oraz nie spożywamy mięsa (od 14 roku życia). Nie obowiązuje chorych.
   Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W Środę Popielcową i w I Niedzielę Wielkiego Postu każda Rodzina otrzyma skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które przyniesiemy w Wielką Sobotę na poświęcenie pokarmów;
  • 4.03 – Święto Św. Kazimierza Królewicza.
   Jest to również
   I Piątek miesiąca – po Mszy Litania do NSPJ. Okazja do spowiedzi Św. od 8.00 i od 17.30;
  • w sobotę – od godz. 10.00 odwiedzimy Chorych z Komunią Św.
   Wieczernik o godz. 17.15. Po Mszy Św. o godz. 18.00 Adoracja NS, Zmiana Tajemnic i Różaniec. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.

 2. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 9.00 albo 18.30. Dzieci otrzymają specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie, również Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
 3. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w Każdą Niedzielę o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy na to piękne Nabożeństwo, w którym wyśpiewujemy to wszystko co wycierpiał Pan Jezus i Matka Bolesna. Kazania Pasyjne będzie głosił Ks. Marcin.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. i modlitwą o pokój na Wschodzie i za Ukrainę codziennie od poniedziałku do piątku od 17.30 ? 20.00 z przerwą na Mszę Św.
 5. Bierzmowanie w naszej Parafii będzie 24.03 w czwartek o godz. 18.00, którego udzieli Biskup Wiesław Szlachetka. Katecheza dla Młodzieży we wtorek o 19.00 w salce.
 6. Zbiórka Lektorów, Ministrantów i Aspirantów w sobotę o 10.00, a Chórku o 11.00.
 7. Dzisiaj o godz. 16.00 w naszej Parafii będziemy przeżywać Uroczystość 35 Rocznicy powstania KSM Semper Fidelis Archidiecezja Gdańskiej, której będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda. Serdecznie zapraszamy Moderatorów, Braci z Rodzinami oraz wszystkich, którzy pełnili służbę podczas Pielgrzymek Papieża JPII do Gdańska, Trójmiasta i Ojczyzny, a także wszystkich, którzy chcą podziękować Św. JPII za otrzymane łaski.
  Bóg zapłać za ciasto, tort, pączki i faworki.
 8. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła oraz za wszelką pomoc. Zapraszamy do sprzątania Kościoła w każdą sobotę o godz. 9.00. Dziękujemy PZC za prowadzenie programu spiżarnia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Taca budowlana wyniosła 1550 zł.
 9. W poniedziałek 28.02 d godz. 18.30 do 19.30 przy Kaplicy będzie podstawiony ciężarowy bus, który będzie zabierał następujące rzeczy do recyklingu: wszystkie wyroby tekstylne: pościel, ubrania, kurtki, płaszcze oraz buty, tornistry, parasole oraz drobne rzeczy plastikowe
 10. Niech nam Wszystkim Pan Bóg Błogosławi.