Środa popielcowa

VIII Niedziela Zwykła – 3.03.2019r.

 1. Dobiega końca bardzo długi karnawał. Był już tłusty czwartek. we wtorek śledzik, a w Środę Popielcową rozpocznie się Wielki Post.
 2. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, a w tygodniu Msza Św. o godz. 8.30 i 18.00 codziennie od Środy Popielcowej. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach.
 3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • w poniedziałek – 4.03 – Święto Św. Kazimierza Królewicza.
  • we wtorek – Po Mszy Św. Litania do Św. Jana Pawła II.
  • w środę – 6.03 – przypada Popielec, który rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze Św.z posypaniem głów popiołem o godz. 8.30, 10.00, 17.00, 18.00i 19.00. Obowiązuje nas post ścisły: dwa razy lekki posiłek i raz do syta oraz nie spożywamy mięsa. Od Środy Popielcowej doI Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W środę popielcową i w I Niedzielę Wielkiego Postu każda Rodzina otrzyma skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które przyniesiemy w Wielką Sobotę na poświęcenie pokarmów.
  • w czwartek – Po Mszy Św. Litania do Św. Krzysztofa.
  • w piątek – 8.03 – Dzień Kobiet. Wszystkim Kobietom, Paniom, Dziewczynkom składamy jak najlepsze życzenia zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i Opieki Matki Bożej.

  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu oraz wszystkim zakochanym z okazji Walentynek składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, Św. Krzysztofa i szczęścia w miłości.

 4. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 9.00 i 18.30. Dzieci otrzymają specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie. Dzieci Kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież Gimnazjalna przychodzi obowiązkowo.
 5. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w Każdą Niedzielę o godz. 17.30, a więc pół godziny przed Mszą wieczorną. Serdecznie zapraszamy na to piękne Nabożeństwo,w którym wyśpiewujemy to wszystko co wycierpiał Pan Jezus i Matka Bolesna. Kazania Pasyjne będzie głosił Ks. Jarosław.
 6. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. we wtorek o godz. 18.30, a dla młodzieży kl. III gimnazjalnych przygotowujących się do Bierzmowania dzisiaj o godz. 18.00. Bierzmowanie i Wizytacja Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia w naszej Parafii będzie 7 kwietnia w Piątą Niedzielę Wielkiego Postu. Wszystkie duszpasterstwa przygotowują na wizytację sprawozdanie.
 7. Zbiórka Lektorów, Ministrantów i Aspirantów w sobotę o godz. 10.30. Próba Chórku w sobotę o godz. 11.00.8. Biuro parafialne czynne codziennie o godz. 9.00 i 18.30.
 8. Poradnia prawna i neurologopedyczna czynne w sobotę o godz.11.00 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.
 9. W minionym tygodniu Skarbnicy zbierali ofiary na prace przy Nowym Kościele. Uzbierali 6530 zł. Skarbnikom za trud, a Wam za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 10. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy i Kościoła, za prace elektryczne, Parafialnemu Zespołowi Caritas za prowadzenie codziennie programu „SPIŻARNIA”
 11. Wczoraj wróciła Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Przeżycia nie do opisania.
 12. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką.
 13. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na cały nadchodzący tydzień.
Przewiń na górę