Menu Zamknij

XI Niedziela Zwykła 09.06.2024

1. W następną niedzielę odbędzie się XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życia, pod patronatem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Ubrani na biało przejdziemy głównymi ulicami Gdańska. Marsz rozpocznie się o godzinie 15.00 przed Kaplicą Królewską w Gdańsku, a zakończy o 16.00 na Placu Zebrań Ludowych. Tam odbędzie się Festiwal dla życia, który potrwa do godziny 22.00.
2. Nabożeństwo Czerwcowe codziennie po Mszy Św. rano i wieczorem, a w Niedzielę po Mszy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. 3. Kalendarz Liturgiczny: – we wtorek – Św. Barnaby Apostoła; – w środę – Bł. Męczenników Gdańskich:B.Komorowskiego, M.Góreckiego, F.Rogaczewskiego, Kmdr.W.Miegonia i Bł. Alicji Kotowskiej Zakonnicy;- w czwartek – Św. Antoniego; – w piątek – Bł. Michała Kozala Bpa. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki M Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity. 4. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00. Spotkanie Aspirantów dzisiaj po Mszy o godz. 10.30. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 12.00. Próba Chórku w sobotę o godz. 16.00.
PSP przebywa w Częstochowie. Powrót dzisiaj ok.22.00. 5. Wyjazd wakacyjny dla Dzieci do Łeby w dniach od 25.06-2.07. Koszt 1400 zł. W programie: w ośrodku wczasowym ?JANINA? oprócz modlitwy: basen, orlik, sala karaoke, siłownia, siatkówka plażowa, ścianka wspinaczkowa, plac zabaw, baza kajakowa, dyskoteka, sauna, a poza ośrodkiem: bajkolandia, park dinozaurów, farma Alexa, Łeba Park, fokarium, muzeum motyli, wydmy, morze, plaża. Zapisy i karty uczestnika w Zakrystii. Wypełnione karty i wpłata do 16.06. Zapraszamy scholkę, szkółkę piłkarską, oazę, dzieci komunijne i rocznicowe oraz wszystkie chętne dzieci na super wyjazd.
7. Pendrive z Filmem i zdjęciami z I Komunii Św. do odebrania w Zakrystii. A link do samych zdjęć na stronie Parafialnej.
8. Spotkanie Klubu Seniora we wtorek 11.06 o godz. 17.00 na Plebani. Zapraszamy.
9. Pielgrzymka do Guadalupe i Meksyku w dniach 4 ? 14.12.2024r. Koszt 11 500zł. Zapisy i program w Zakrystii.
11. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła i za wszelką pomoc. Bóg zapłać Pani Zakrystiance, Panu Kościelnemu Mirkowi i Panu Andrzejowi, a Wam za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca budowlana. 12. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo