Menu Zamknij

XII Niedziela Zwykła – 23.06.2024 r.

 1. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży oraz urlopy i wypoczynek dla dorosłych. Wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu za wstawiennictwem Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie rano wieczorem, Mszy Św. w każdą Niedzielę oraz o spowiedzi i Komunii Św.; o I Piątkach Miesiąca. Pamiętajmy, że nie ma wakacji od Pana Boga. A wszystkich, którzy przyjechali nad polskie Morze i przebywają na terenie naszej Parafii witamy bardzo serdecznie, życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
  – jutro – Uroczystość Św. Jana Chrzciciela. Po Mszy Św. Litania do Św. Józefa;
  – we wtorek – Litania do Św. JPII;
  – w środę – Nowenna do MBNP;
  – w czwartek – Litania do Św. Krzysztofa;
  – w piątek – Św. Ireneusza Biskupa Męczennika.
  Po Mszy Św. Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  – w sobotę – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki M Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity.
 3. Ostatni trening PSP w tym sezonie w sobotę o godz. 15.30.
 4. Wyjazd wakacyjny dla Dzieci do Łeby we wtorek – o godz. 9.45 z parkingu.
 5. Pendrive z Filmem i zdjęciami z I Komunii Św. do odebrania w Zakrystii. A link do samych zdjęć można pobrać ze strony Parafialnej.
 6. Pielgrzymka do Guadalupe i Meksyku w dniach 4 ? 14.12.2024r. Koszt 11 500zł. Zapisy i program w Zakrystii.
 7. Gdańskie Seminarium Duchowne w Oliwie przyjmuje kandydatów do Kapłaństwa. Jeśli ktoś czuje powołanie i chciałby zostać Księdzem może zgłosić się do Rektoratu Seminarium. Należy przedstawić podanie, życiorys, trzy zdjęcia, opinię Katechety i Ks. Proboszcza, zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia. Szczegóły na stronie seminarium. Także Zakony Żeńskie czekają na nowe powołania.
 8. Odpust Św. Krzysztofa, będziemy przeżywać 28.07. Po Sumie będzie festyn na dolnym parkingu i obok Kościoła. W planie: ciasto, kawa, bigos, chleb ze smalcem, ogórki małosolne, karkówka, kiełbasa, loteria fantowa, baloniki z helem, dmuchańce dla dzieci i wiele innych atrakcji. Bardzo prosimy o pomoc w zorganizowaniu festynu. Prosimy również o fanty na loterię oraz o upieczenie ciasta.
 9. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła i za wszelką pomoc. Bóg zapłać Pani Zakrystiance, Panu Kościelnemu i Panu Andrzejowi, a Wam za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Tydzień temu na tacę budowlaną zebraliśmy 4250 zł.
 10. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.