Menu Zamknij

XIII Niedziela Zwykła – 30.06.2024r.

1 – Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży oraz urlopy i wypoczynek dla dorosłych. Wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu za wstawiennictwem Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie rano wieczorem, o Mszy Św. w każdą Niedzielę i Święta oraz o spowiedzi i Komunii Św. Dzieci Komunijne i Rocznicowe o I Piątkach Miesiąca. Pamiętajmy, że nie ma wakacji od Pana Boga. A wszystkich, którzy przyjechali nad polskie Morze i przebywają na terenie naszej Parafii witamy bardzo serdecznie, życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku.

2 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku od 17.30 ? 18.00.

3 – Kalendarz Liturgiczny: – jutro – Po Mszy Św. Litania do Św. Józefa; – we wtorek – Litania do Św. JPII; – w środę – Święto Św. Tomasza Apostoła. Po mszy Nowenna do MBNP; – w czwartek – Litania do Św. Krzysztofa; -5.07 – przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano od 8.00 i wieczorem od 17.30. Po Mszy Św. Litania do NSPJ; – w I Sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.30 Adoracja NS, Zmiana Tajemnic Różańcowych i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy 13.06 od godz. 10.00. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki M Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity. 4 4 – Dzieci z kolonii z Łeby wracają we wtorek – ok. godz. 20.00.

5 – Pendrive z Filmem i zdjęciami z I Komunii Św. do odebrania w Zakrystii. A link do samych zdjęć można pobrać ze strony Parafialnej.

6 – Pielgrzymka do Guadalupe i Meksyku w dniach 4 – 14.12.2024r. Koszt 11 500 zł. Zapisy i program w Zakrystii.

7 – Gdańskie Seminarium Duchowne w Oliwie przyjmuje kandydatów do Kapłaństwa. Jeśli ktoś czuje powołanie i chciałby zostać Księdzem może zgłosić się do Rektoratu Seminarium. Należy przedstawić podanie, życiorys, trzy zdjęcia, opinię Katechety i Ks. Proboszcza, zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia. Szczegóły na stronie seminarium.

8 – Odpust Św. Krzysztofa, będziemy przeżywać 28.07. Po Sumie będzie festyn na dolnym parkingu i obok Kościoła. W planie: ciasto, kawa, bigos, chleb ze smalcem, ogórki małosolne, karkówka, kiełbasa, loteria fantowa, baloniki z helem, dmuchańce dla dzieci i wiele innych atrakcji. Bardzo prosimy o pomoc w zorganizowaniu festynu. Prosimy również o fanty na loterię oraz o upieczenie ciasta.

9 – Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła i za wszelką pomoc. Bóg zapłać Pani Zakrystiance, Panu Kościelnemu i Panu Andrzejowi, a Wam za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. 10 – Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.