Menu Zamknij

XIV Niedziela Zwykła – 7.07.2024r.

 1. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży oraz urlopy i wypoczynek dla dorosłych. Wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu za wstawiennictwem Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie rano wieczorem, o Mszy Św. w każdą Niedzielę i Święta oraz o spowiedzi i Komunii Św. Dzieci Komunijne i Rocznicowe o I Piątkach Miesiąca. Pamiętajmy, że nie ma wakacji od Pana Boga. A wszystkich, którzy przyjechali nad polskie Morze i przebywają na terenie naszej Parafii witamy bardzo serdecznie, życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
  – jutro – Św. Jana z Dukli Prezbitera. Po Mszy Św. Litania do Św. Józefa;
  – we wtorek – Litania do Św. JPII;
  – w środę – Nowenna do MBNP;
  – w czwartek – Święto Św. Benedykta – Opata i Patrona Europy. Po Mszy Litania do Św. Krzysztofa;
  – w piątek – Św. Brunona z Kwerfurtu Bpa i Męcz. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  – w Sobotę – Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Wspominamy również Matkę Bożą Fatimską.
  Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w sobotę – 13.06 od godz. 10.00.
  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki M Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity.
 3. We wtorek wróciły Dzieci z koloni z Łeby. Pragnę bardzo podziękować Panu Bogu za piękną pogodę, Wychowawcom opiekę i poświęcony czas. Rodzicom za zaufanie, a Dzieciom za wspaniałą atmosferę. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. Pielgrzymka do Guadalupe i Meksyku w dniach 4 – 14.12.2024r. Koszt 11 500zł. Zapisy i program w Zakrystii.
 5. Gdańskie Seminarium Duchowne w Oliwie przyjmuje kandydatów do Kapłaństwa. Jeśli ktoś czuje powołanie i chciałby zostać Księdzem może zgłosić się do Rektoratu Seminarium. Należy przedstawić podanie, życiorys, trzy zdjęcia, opinię Katechety i Ks. Proboszcza, zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia. Szczegóły na stronie seminarium.
 6. Odpust Św. Krzysztofa, będziemy przeżywać 28.07. Po Sumie będzie festyn na dolnym parkingu i obok Kościoła. W planie: ciasto, kawa, bigos, chleb ze smalcem, ogórki małosolne, karkówka, kiełbasa, loteria fantowa, baloniki z helem, dmuchańce dla dzieci i wiele innych atrakcji. Bardzo prosimy o pomoc w zorganizowaniu festynu. Prosimy również o fanty na loterię oraz o upieczenie ciasta.
 7. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła i za wszelką pomoc. Bóg zapłać Panu Kościelnemu, Pani Zakrystiance i Panu Andrzejowi, a Wam za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne
 8. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.