Menu Zamknij

XIX Niedziela Zwykła – 8.08.2021r.

 1. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży oraz urlopy i wypoczynek dla dorosłych. Wszystkim, którzy wyjeżdżają i tym, którzy przyjechali nad polskie Morze życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu za wstawiennictwem Św. Krzysztofa.
 2. W tym tygodniu obchodzimy Święta i Wspomnienia:
  • w poniedziałek – 9.08 – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża Dziewicy i Męczennicy. Po Mszy Św. Litania do Św. Józefa;
  • we wtorek – 10.08 – Święto Św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika. Po Mszy Litania do Św. Jana Pawła II;
  • w środę – 11.08 – Św. Klary Dziewicy. Po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i Męczennika. Po Mszy Św. litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę – 14.08 – Rocznica Poświęcenia Katedry w Oliwie.
   Adoracja o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  • A za tydzień – w Niedzielę 15.08 – Uroczystość Wniebowzięcia NMP tradycyjnie zwane Matki Bożej Zielnej. Jest to również Święto Wojska Polskiego i 101 Rocznica Cudu nad Wisłą. Po każdej Mszy Św. poświęcenie ziół i kwiatów, które będzie można nabyć przed Mszą w Kościele.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa. Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości i czasem pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz Rocznic Narodowych. Pamiętajmy o modlitwie w tych intencjach.

 3. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy Św. lub telefonicznie. Zamawiane Msze Św. są wywieszone w gablocie i umieszczone na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl.
 4. Trwa akcja Tornister pełen uśmiechów Pełne plecaki nowych przyborów szkolnych należy przynieść do 12.08, a my przekażemy do Caritas Archidiecezji Gdańskiej w Sopocie, a centrala do dzieci polonijnych na wschodzie. Można też wirtualnie napełnić plecak wysyłając ofiarę na konto parafialne lub złożyć ofiarę przy wyjściu z Kościoła.
 5. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, za ofiary na dzisiejszą tacę i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca budowlana. PZC za prowadzenie programu ?SPIŻARNIA?. Panu Robertowi za transmisje Bóg zapłać. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki poświęcony Św. Krzysztofowi.
 6. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi