Menu Zamknij

XV  Niedziela Zwykła – 10.07.202

  1. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży oraz urlopy i wypoczynek dla dorosłych. Wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu za wstawiennictwem Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie, Mszy Św. oraz o spowiedzi i Komunii Św. Dzieci Komunijne i Rocznicowe o I Piątkach Miesiąca. A wszystkich, którzy przyjechali nad polskie Morze i przebywają na terenie naszej Parafii witamy bardzo serdecznie, życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku.
  2. 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku od 17.30 ? 18.00 w Kaplicy pod Kościołem. 3 – W poniedziałek ? Wspomnienie Św. Benedykta Opata-po Mszy – Św. Litania do Św. Józefa; we wtorek ? Św. Brunona z Kwerfurtu Bpa i Męczennika-Litania do Św. Jana Pawła II; w środę ? Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Po Mszy Św. Nowenna do MBNP; w czwartek ? Litania do Św. Krzysztofa; ? w piątek ? Św. Bonawentury Bpa i Doktora Kościoła. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę ? NMP z Góry Karmel. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki M Bożej i Św. Krzysztofa.

    4 – Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30.

    5 – Ze względu na prace tynkarskie Msza Św. rano i wieczorem w tygodniu będzie w Kaplicy pod Kościołem. Dojście przez furtkę od lasu. Nie ma też transmisji Mszy Św. na you tube dla Chorych i Cierpiących w domach, a także wyświetlanych pieśni.

    6 – Dwudniowa Pielgrzymka do Częstochowy, Krakowa i Łagiewnik odbędzie się w dniach 1 i 2 października(sobota i Niedziela). Zapisy po wakacjach. Pielgrzymka do Medjugorie od 8 ? 17.09. Koszt 750 zł i 240 euro. A w styczniu w czasie ferii Pielgrzymka samolotowa do Ziemi Świętej.

    7 – Za dwa tygodnie w Niedzielę 24 lipca będziemy obchodzić Uroczystość odpustową ku czci Św. Krzysztofa Patrona naszej Parafii oraz kierowców i podróżujących. O godz. 12.00 uroczysta Suma, której będzie przewodniczył Ks. Prałat Ireneusz Bratke Proboszcz Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów oraz wszelkich pojazdów, które będziemy ustawiać wzdłuż drogi dojazdowej do Kaplicy po obydwu stronach oraz na parkingu przy Kaplicy. Ks. Prałat tradycyjnie przejedzie kabrioletem i poświęci samochody. Poświęcenie samochodów będzie również po każdej Mszy Św. Nie będzie festynu. Okazja do spowiedzi przed odpustem codziennie przed Mszą Św. Próba czytania modlitwy wiernych i niesienia darów ofiarnych w sobotę 23.07 o godz. 18.30. Na próbę proszę również lektorów i ministrantów. Braci z KSM Semper Fidelis proszę o pilnowanie porządku w Kościele i na parkingu. Sprzątanie i dekoracja Kościoła w sobotę 23.07 od godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy, również Braci z KSM SF. 8 – Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za wszelką pomoc oraz prace porządkowe w Kościele. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca budowlana. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.