Kaplica

XV Niedziela Zwykła 12.07.2020 r.

 1. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży oraz urlopy i wypoczynek dla dorosłych. Wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie, Mszy Św. oraz o spowiedzi i Komunii Św. A wszystkich wczasowiczów, którzy przyjechali nad polskie Morze i przebywają na terenie naszej Parafii witamy bardzo serdecznie, życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku.
 2. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • poniedziałek – 13.07 – Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • we wtorek – po Mszy – Litania do Św. JPII;
  • w środę – 15.07 – Św. Bonawentury Biskupa i Doktora Kościoła; Po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • czwartek – 16.07 – NMP z Góry Karmel; Litania do Św. Krzysztofa ;
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę – Adoracja o 17.30.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 4. Bierzmowanie w naszej Parafii będzie 10.09 o godz. 18.00. Tegoroczni Kandydaci zgłaszają się z formularzami do Ks. Krzysztofa.
 5. Pielgrzymka autokarowa do Medjugorie od 30.07 – 8.08. 2020r. Koszt 830 zł i 240 euro. Są jeszcze wolne miejsca
 6. Odpust Parafialny ku Czci Św. Krzysztofa za dwa tygodnie 26.07. Uroczystej sumie o godz. 12.00 będzie przewodniczył O. Piotr Furman Gwardian Ojców Oblatów z Gdańska. Ze względu na epidemię nie będzie festynu tylko poświęcenie samochodów.
 7. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30. Parafialna Poradnia Prawna przez telefon w wakacje nieczynna. Tylko w ważnych sprawach.
 8. W Zakrystii są do odebrania płyty ze zdjęciami i z filmem z I Komunii Św.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszystkie datki wpłacane na konto parafialne, które można odpisać od podatku, a szczególne słowa podziękowania kieruję do fundatorów i wykonawców pięknego Krzyża na Kościele, który będzie w nocy oświetlony.
Przewiń na górę