Menu Zamknij

XVI Niedziela Zwykła – 18.07.2021r

 1. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży oraz urlopy i wypoczynek dla dorosłych. Wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu za wstawiennictwem Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie, Mszy Św. oraz o spowiedzi i Komunii Św. A wszystkich, którzy przyjechali nad polskie Morze i przebywają na terenie naszej Parafii witamy bardzo serdecznie, życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku.
 2. W tym tygodniu obchodzimy Wspomnienia:
  • jutro – Po Mszy Św. Litania do Św. Józefa;
  • we wtorek – Litania do Św. Jana Pawła II;
  • w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – 22.07 – Św. Marii Magdaleny. Po Mszy Św. litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – 23.07 – Św. Brygidy Zakonnicy Patronki Europy. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę – 24.07 – Św. Kingi Dziewicy. Adoracja o godz. 17.30.

  Serdecznie zapraszamy.

 3. Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 4. Za tydzień w Niedzielę 25 lipca będziemy obchodzić Uroczystość odpustową ku czci Św. Krzysztofa Patrona naszej Parafii oraz kierowców i podróżujących. O godz. 12.00 uroczysta Suma pod przewodnictwem Ks. Krzysztofa Gnicha Kustosza Sanktuarium Św. Wojciecha w Gdańsku Świbnie. Będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów oraz wszelkich pojazdów, które będziemy ustawiać wzdłuż drogi dojazdowej do Kaplicy po obydwu stronach oraz na parkingu przy Kaplicy. Ks. Krzysztof tradycyjnie przejedzie kabrioletem i poświęci samochody. Poświęcenie samochodów będzie również po każdej Mszy Św. Ze względu na epidemię nie będzie festynu. Okazja do spowiedzi przed odpustem codziennie przed Mszą Św. Próba czytania modlitwy wiernych i niesienia darów ofiarnych w sobotę 25.07 o godz. 18.30. Na próbę proszę również lektorów i ministrantów. Braci z KSM Semper Fidelis proszę o pilnowanie porządku w Kościele i na parkingu. Sprzątanie i dekoracja Kościoła w sobotę od godz. 10.00. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy, również Braci z KSM SF.
 5. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła i na zewnątrz, koszenie trawy, piękne kwiaty oraz wszelką pomoc, za ofiary na dzisiejszą tacę budowlaną i wpłacane na konto parafialne. PZC za prowadzenie programu SPIŻARNIA. Panu Robertowi i żonie Ani za transmisje Bóg zapłać.
 6. Kronika żałobna:
  • + Ryszard Chmielewski l.77 z ul. Leskiego;
  • + Bożena Niemyska l. 61 z ul. Świętokrzyskiej;
  • + Ks. Jerzy Kownacki l. 80 Wieloletni Wykładowca Seminarium Duchownego w Oliwie, a także prowadził audycje poranne w radiu plus pt.Ksiądz dobrze natchniony.
  • Polećmy tych Zmarłych Miłosierdziu Bożemu.