XVI Niedziela Zwykła 19.07.2020 r.

 1. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży oraz urlopy i wypoczynek dla dorosłych. Wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie, Mszy Św. oraz o spowiedzi i Komunii Św. A wszystkich wczasowiczów, którzy przyjechali nad polskie morze i przebywają na terenie naszej Parafii witamy bardzo serdecznie, życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku.
 2. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • we wtorek – po Mszy – Litania do Św. JP II;
  • w środę – 22.07 – Św. Marii Magdaleny; Po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – 23.07 – Św. Brygidy Zakonnicy Patronki Europy; Litania do Św. Krzysztofa ;
  • w piątek – 24.07 – Św. Kingi Dziewicy; po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę – 25.07 – Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa Patrona Kierowców i naszej Parafii. Po Mszy Św. Litania do Św. Krzysztofa i poświęcenie samochodów. Adoracja o 17.30.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa

 4. Pielgrzymka autokarowa do Medjugorie przełożona na 10 – 19.09 ze względu na to, że Bośnia Hercegowina wymaga zaświadczenia badania na Covid 19, które jest ważne tylko 48 godzin. Koszt 830 zł i 240 euro.
 5. Za tydzień w Niedzielę 26 lipca będziemy obchodzić Uroczystość odpustową ku czci Św. Krzysztofa Patrona naszej Parafii oraz kierowców i podróżujących.O godz. 12.00 uroczysta Suma pod przewodnictwem O. Piotra Furmana Przeora Oblatów w Gdańsku. Będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów oraz wszelkich pojazdów, które będziemy ustawiać wzdłuż drogi dojazdowej do Kaplicy po obydwu stronach oraz na parkingu przy Kaplicy. O. Przeor tradycyjnie poświęci samochody. Poświęcenie samochodów będzie również po każdej Mszy Św. Ze względu na epidemię nie będzie festynu. Okazja do spowiedzi przed odpustem codziennie przed Mszą Św. Próba czytania modlitwy wiernych i niesienia darów ofiarnych w sobotę 25.07 o godz. 18.30. Na próbę proszę również lektorów i ministrantów. Braci z KSM Semper Fidelis proszę o pilnowanie porządku w Kościele i na parkingu. Sprzątanie i dekoracja Kościoła w sobotę od godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy, również Braci z KSM SF.
 6. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30.
 7. W Zakrystii są do odebrania płyty ze zdjęciami i z filmem z I Komunii Św.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszystkie datki wpłacane na konto parafialne, które można odpisać od podatku.
 9. Błagajmy Miłosiernego Boga o zdrowie dla chorych i ustanie epidemii.
XVI Niedziela Zwykła 19.07.2020 r.
Przewiń na górę