XVI Niedziela Zwykła – 22.07.2018r.

Mądra pszczoła nie pije ze zwiędłego kwiecia
 1. Przeżywamy XVI tydzień zwykły w ciągu roku. Msza Św. codziennie o godz. 8.30 i 18.00.
 2. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży oraz urlopy i wypoczynek dla dorosłych. Wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu za wstawiennictwem Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie, Mszy Św. oraz o spowiedzi i Komunii Św. A wszystkich, którzy przyjechali nad polskie Morze i przebywają na terenie naszej Parafii witamy bardzo serdecznie, życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku. Zapraszamy również na Mszę Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30,12.00 lub 18.00, a w tygodniu na 8.30 lub 18.00.
 3. W tym tygodniu obchodzimy: Uroczystości i wspomnienia
  • w poniedziałek – 23.07 – Święto Św. Brygidy Zakonnicy Patronki Europy.
  • we wtorek – 24.07 – Św. Kingi Dziewicy. Po Mszy Św. rano i wieczorem Litania do Św. Jana Pawła II.
  • w środę – 25.07 – Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa Patrona kierowców, podróżujących i pielgrzymujących. Po Mszy Św. Litania do Św. Krzysztofa i poświęcenie samochodów.
  • w czwartek – 26.07 – Św. Joachima i Anny Rodziców NMP. Po Mszy Litania do Św. Krzysztofa.
  • piątek – Po Mszy Św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny cz rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 4. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30.
 5. Podczas wakacji jest przerwa w spotkaniach chórku i nie ma treningu PSP.
 6. Parafialna Poradnia Prawna i Parafialna Poradnia neurologopedyczna w wakacje nie czynna. W pilnych sprawach możemy się umówić telefonicznie.
 7. Wyjazd wakacyjny dzieci od 2 – 7.08 do Jastrzębiej Góry koszt 850 zł. Są jeszcze 2 wolne miejsca.
 8. Pielgrzymki: do Medjugorie:; 22.08?31.08; 6.09?15.09. Koszt 810 zł+240E. Są jeszcze wolne miejsca.
 9. W minionym tygodniu Skarbnicy Parafialni uzbierali 4212, 20 zł na budowę Kościoła. Skarbnikom za wielki trud, a Wam za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Zbiórka na ul. Baśniowej i ul. Guderskiego od 32 – 66 i całej Jaworzniaków będzie w tym tygodniu.
 10. Za tydzień w Niedzielę 29 lipca będziemy obchodzić Uroczystość odpustową ku czci Św. Krzysztofa Patrona naszej Parafii oraz kierowców i podróżujących. O godz. 12.00 uroczysta Suma pod przewodnictwem Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów oraz wszelkich pojazdów, które będziemy ustawiać wzdłuż drogi dojazdowej do Kaplicy po obydwu stronach, na parkingu przy Kaplicy oraz przy bloku na ul. Guderskiego 2, a także na prawym pasie ulicy Guderskiego. Ks. Biskup tradycyjnie przejedzie kabrioletem i poświęci samochody. Poświęcenie samochodów będzie również po każdej Mszy Św. Dziękujemy wszystkim za gadżety i nagrody na loterię fantową. Prosimy jednocześnie, aby każdy kto może upiekł ciasto. Po odpuście organizujemy Festyn Rodzinny. Będzie loteria fantowa(po każdej Mszy Św.) i atrakcyjne nagrody. Będzie bigos, żurek, chleb ze smalcem, babka ziemniaczana, ogórki małosolne, napoje, ciasto i wata cukrowa, baloniki z helem. Pokazy wozów straży pożarnej i radiowozów policji, samochodów renault. Zaprośmy na tę uroczystość Rodziny, przyjaciół i znajomych, aby wspólnie świętować jak każe tradycja. Okazja do spowiedzi przed odpustem codziennie przed Mszą Św. Próba czytania modlitwy wiernych i niesienia darów ofiarnych w sobotę 28.07 o godz. 18.30. Na próbę proszę również lektorów i ministrantów.Braci z KSM Semper Fidelis proszę o pilnowanie porządku w Kaplicy i na zewnątrz. Sprzątanie i dekoracja Kaplicy w sobotę od godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy, również Braci z KSM SF.
 11. 28 lipca o 6.00 z Bazyliki Mariackiej wyrusza XXXVI Piesza Pielgrzymka z Gdańska na Jasną Górę. Szczegóły i zapisy na stronie WWW.pielgrzymka.gda.pl. A przy wyjściu na kartkach można wypisać intencje za które Pielgrzymi będą się modlić podczas Pielgrzymki.
 12. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu. Sprzątanie Kaplicy. W sposób szczególny pragnę podziękować PZC za prowadzenie programu Spiżarnia.
 13. Płyty z I Komunii Św. do odebrania w Zakrystii. 15. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na nadchodzący tydzień.
XVI Niedziela Zwykła – 22.07.2018r.
Przewiń na górę