XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2017r.

 1. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży oraz urlopy i wypoczynek dla dorosłych. Wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu za wstawiennictwem Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie, Mszy Św. oraz o spowiedzi i Komunii Św. A wszystkich, którzy przyjechali nad polskie Morze i przebywają na terenie naszej Parafii witamy bardzo serdecznie, życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku. Zapraszamy również na Mszę Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30,12.00 lub 18.00, a w tygodniu na 18.00 z okazją do spowiedzi.
 2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • poniedziałek – 24.07 – Św. Kingi Dziewicy.
  • wtorek – 25.07 – Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa Patrona kierowców, podróżujących i pielgrzymujących. Po Mszy Św. Litania do Św. Krzysztofa i poświęcenie samochodów.
  • środa – 26.07 – Św. Joachima i Anny Rodziców NMP. Po Mszy Św. Nowenna do MB N P.
  • w czwartek – Po Mszy Litania do Św. Jana Pawła II.
  • piątek – Po Mszy Św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • w sobotę – 29.07 – Św. Marty.

  Wszystkim solenizantom najbliższych dni składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.

 3. Za tydzień w Niedzielę 30 lipca będziemy obchodzić Uroczystość odpustową ku czci Św. Krzysztofa Patrona naszej Parafii oraz kierowców i podróżujących. O godz. 12.00 uroczysta Suma pod przewodnictwem Ks. Infułata Stanisława Zięby. Będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów oraz wszelkich pojazdów, które będziemy ustawiać wzdłuż drogi dojazdowej do Kaplicy po obydwu stronach, na parkingu przy Kaplicy oraz przy bloku na ul. Guderskiego 2, a także na prawym pasie ulicy Guderskiego. Ks. Infułat tradycyjnie przejedzie kabrioletem i poświęci samochody. Poświęcenie samochodów będzie również po każdej Mszy Św. Dziękujemy wszystkim za gadżety i nagrody na loterię fantową. Prosimy jednocześnie, aby każdy kto może upiekł ciasto. Po odpuście organizujemy Festyn Rodzinny. Będzie loteria fantowa(po każdej Mszy Św.) i atrakcyjne nagrody. Będzie bigos, chleb ze smalcem, babka ziemniaczana, ogórki małosolne, napoje, ciasto i wata cukrowa, baloniki z helem. Pokazy wozów straży pożarnej i radiowozów policji, samochodów renault. Zaprośmy na tę uroczystość Rodziny, przyjaciół i znajomych jak każe tradycja. Okazja do spowiedzi przed odpustem codziennie przed Mszą, a dodatkowo w piątek od godz. 17.30. Próba czytania modlitwy wiernych i niesienia darów ofiarnych w sobotę 23.07 o godz. 18.30. Na próbę proszę również lektorów i ministrantów. Braci z KSM Semper Fidelis proszę o pilnowanie porządku w Kaplicy i na zewnątrz. Sprzątanie i dekoracja Kaplicy w sobotę od godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy, również Braci z KSM Semper Fidelis.
 4. W Zakrystii zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę z Gdańska na Jasną Górę. A przy wyjściu na kartkach można wypisać intencje za które Pielgrzymi będą się modlić podczas Pielgrzymki oraz można zabrać pamiątki z Pielgrzymki i złożyć ofiarę.
 5. Skarbnicy zebrali 3500 zł na budowę Kościoła. Skarbnikom za trud, a Wam za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 6. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy oraz wszelką pomoc. Serdeczne Bóg zapłać PZ Caritas za prowadzenie programu krótkoterminowej pełnowartościowej żywności. Zapraszamy codziennie o g. 21.15, a w Niedzielę g. 20.15.
 7. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką: Prasę Katolicką, Książki: Objawienia Maryjne na Świecie i Objawienia Fatimskie z Różańcem.
 8. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na Niedzielę i cały tydzień.
XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2017r.
Przewiń na górę