Menu Zamknij

XVII Niedziela Zwykła 25.07.2021 r. – Odpust Parafialny

 1. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży oraz urlopy i wypoczynek dla dorosłych. Wszystkim, którzy wyjeżdżają i tym, którzy przyjechali nad polskie Morze życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu za wstawiennictwem Św. Krzysztofa.
 2. W tym tygodniu obchodzimy Wspomnienia:
  • jutro – Po Mszy Św. Litania do Św. Józefa
  • we wtorek – Litania do Św. Jana Pawła II;
  • w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – 29.07 – Św. Marty, Marii i Łazarza. Po Mszy Św. litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę – 31.07 – Św. Ignacego Loyoli Prezbitera. Adoracja o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 3. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy Św. lub telefonicznie. Zamawiane Msze Św. są wywieszone w gablocie i umieszczone na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl.
 4. Parafialna Poradnia Prawna czynna w wakacje w sobotę o godz. 11.00.
 5. Dzisiaj Uroczystość odpustowa ku czci Św. Krzysztofa Patrona naszej Parafii oraz kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów oraz wszelkich pojazdów.
  Dekalog kierowcy:
  I. Nie będziesz egoistą na drodze;
  II. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi;
  III. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu Św. Krzysztofa kiedy wyruszasz w drogę, umiej też podziękować.
  IV. Szanuj pieszych;
  V. Nie zabijaj – bądź trzeźwy;
  VI. Zapinaj pasy ? będziesz bezpieczniejszy;
  VII. Nie bądź brawurowy w prędkości;
  VIII. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo;
  IX. Pomagaj potrzebującym na drodze;
  X. Przestrzegaj przepisów drogowych.
 6. Dzisiaj w polskich Kościołach i u nas również zbieramy ofiary do puszek na rzecz osób poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie.
 7. Zapraszamy Parafian do udziału w akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Informujemy, że akcja polega na tym, aby zabrać pusty plecak, wypełnić go nowymi potrzebnymi przyborami szkolnymi i przekazać z powrotem do parafii, a my przekażemy do Centrali Caritas Archidiecezji Gdańskiej w Sopocie, a centrala do dzieci polonijnych na wschodzie.
 8. Organizujemy Pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach 9 – 18.09. Koszt 610 zł i 240 euro. Przejazd tranzytem. W dniu wyjazdu test dla tych co nie byli szczepieni.
 9. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność najpierw samemu Bogu za dzisiejszy dzień, piękną pogodę i za wszystkie łaski otrzymane w minionym roku i przez te szesnaście lat. Z tej okazji dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: być w Łasce Uświęcającej, przyjąć Komunię Św., odmówić Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga i pomodlić się w intencji Ojca Św. Z całego serca pragnę podziękować Tobie Ks. Krzysztofie za przewodniczenie tej dzisiejszej uroczystości i za wygłoszone piękne Słowo Boże oraz proszę o poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów. Słowa wdzięczności kieruję do Kapłanów z Dekanatu, Kapłanów Rodaków i wszystkich Kapłanom Gości za obecność i modlitwę. Księży i Gości zapraszam na obiad na Plebanię. Serdeczny Bóg zapłać Projektantom, Budowniczym, Panu Stasiowi Nowakowi,, Ofiarodawcom, Fundatorom i Dobrodziejom naszej Parafii. Dziękuje Pani Organistce, Zakrystiankom, P. Piotrowi za Kabriolet, P. Elżbiecie za obiad odpustowy i obsługę, Kościelnej służbie Mężczyzn Semper Fidelis, ministrantom, lektorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w przygotowaniu dzisiejszej Uroczystości. Pozwolę sobie pozdrowić Moją Siostrę z Rodziną oraz Dzieci i Wnuki Zmarłego Brata i Bratowej. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać. Ze względu na epidemię nie ma festynu. A teraz odmówimy Litanię do Św. Krzysztofa, modlitwę błogosławieństwa kierowców i poświęcenie samochodów. A po błogosławieństwie Ks. Krzysztof przejedzie Kabrioletem i pokropi samochody wodą święconą. Podczas poświęcenia wszyscy naciskamy na klaksony – sygnał ciągły.
  Przy wyjściu z Kościoła prosimy się poczęstować cukierkami odpustowymi.