XVII Niedziela Zwykła, Odpust Parafialny 26.07.2020

 1. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży oraz urlopy i wypoczynek dla dorosłych. Wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie, Mszy Św. oraz o spowiedzi i Komunii Św. A wszystkich wczasowiczów, którzy przyjechali nad polskie Morze i przebywają na terenie naszej Parafii witamy bardzo serdecznie, życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku.
 2. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • we wtorek – Litania do Św. JPII;
  • w środę – 9.07 – Św. Marty; Po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • czwartek – Litania do Św. Krzysztofa ;
  • w piątek – 31.07 – Św. Ignacego z Loyoli Prezbitera; po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę – 1.08 – Św. Alfonsa Liguori Biskupa i Doktora Kościoła.
   Adoracja o godz. 17.30 i o godz. 18.45. Po Mszy zmiana Tajemnic Różańcowych.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 4. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30.
 5. W Zakrystii są do odebrania płyty ze zdjęciami i z filmem z I Komunii Św.
 6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszystkie datki wpłacane na konto parafialne, które można odpisać od podatku.
 7. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność najpierw samemu Bogu za dzisiejszy dzień, piękną pogodę i za wszystkie łaski otrzymane w minionym roku i przez te piętnaście lat. Z tej okazji dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: być w Łasce Uświęcającej, przyjąć Komunię Św., odmówić Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga i pomodlić się w intencji Ojca Św. Z całego serca pragnę podziękować Tobie O. Piotrze za przewodniczenie tej dzisiejszej uroczystości i za wygłoszone piękne Słowo Boże oraz proszę o poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów. Słowa wdzięczności kieruję do Kapłanów z Dekanatu, Kapłanów Rodaków i wszystkich Kapłanom Gości za obecność i modlitwę. Księży i Gości zapraszam na obiad na Plebanię. Serdeczny Bóg zapłać Projektantom, Budowniczym, Panu Stasiowi Nowakowi z ekipą, Ofiarodawcom, Fundatorom i Dobrodziejom naszej Parafii. Dziękuje Pani Organistce, Zakrystiankom, Kościelnej służbie Mężczyzn ?Semper Fidelis?, Kościołowi Domowemu, ministrantom, lektorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w przygotowaniu dzisiejszej Uroczystości. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać. Ze względu na epidemię nie ma festynu. A teraz odmówimy Litanię do Św. Krzysztofa, modlitwę błogosławieństwa kierowców i poświęcenie samochodów. A po błogosławieństwie O. Piotr przejedzie Kabrioletem i pokropi samochody wodą święconą. Podczas poświęcenia wszyscy naciskamy na klaksony – sygnał ciągły.
XVII Niedziela Zwykła, Odpust Parafialny 26.07.2020
Przewiń na górę