Menu Zamknij

XVII  Niedziela Zwykła – Odpust Parafialny Św. Krzysztofa 24.07.2022r.

 1. Dzisiaj Uroczystość odpustowa ku czci Św. Krzysztofa Patrona naszej Parafii oraz kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów oraz wszelkich pojazdów.
  Przypomnienie Dekalogu kierowcy:
  I. Nie będziesz egoistą na drodze;
  II. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi;
  III. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu Św. Krzysztofa kiedy wyruszasz w drogę, umiej też podziękować.
  IV. Szanuj pieszych;
  V. Nie zabijaj – bądź trzeźwy;
  VI. Zapinaj pasy – będziesz bezpieczniejszy;
  VII. Nie bądź brawurowy w prędkości;
  VIII. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo;
  IX. Pomagaj potrzebującym na drodze;
  X. Przestrzegaj przepisów drogowych
 2. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność najpierw samemu Bogu za dzisiejszy dzień, piękną pogodę i za wszystkie łaski otrzymane w minionym roku i przez te siedemnaście lat przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa.   Z tej okazji dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: być w Łasce Uświęcającej, przyjąć Komunię Św., odmówić Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga i pomodlić się w intencji Ojca Św.  Z całego serca pragnę podziękować Tobie Ks. Ireneuszu za przewodniczenie tej dzisiejszej  uroczystości  i za wygłoszone piękne Słowo Boże oraz proszę o poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów. Słowa  wdzięczności kieruję do Kapłanów z Dekanatu, Kapłanów Rodaków i wszystkich Kapłanów Gości za obecność i modlitwę.  Księży  i Gości zapraszam na obiad na Plebanię. Serdeczny Bóg zapłać Projektantom, Budowniczym, Panu Stasiowi Nowakowi, Firmie tynkującej MOPIK, Ofiarodawcom, Fundatorom  i Dobrodziejom naszej Parafii. Dziękuje Pani Organistce, Zakrystiankom, P. Dariuszowi za Kabriolet od Piotra Baski, P. Ani za obiad odpustowy i obsługę, Kościelnej służbie Mężczyzn ?Semper Fidelis?, ministrantom, lektorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w przygotowaniu dzisiejszej Uroczystości. Pozwolę sobie pozdrowić Moją Siostrę Bożenę, Szwagra Bogdana i Bratanicę Anie Róż. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku od  17.30 – 18.00 w Kaplicy pod Kościołem.
 4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia
  • we wtorek ? Św. Joachima i Anny. Rodziców NMP;
  • w piątek ? Św. Marty, Marii i Łazarza. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia i Błog. Bożego.
 5. Serdecznie witamy wszystkich, którzy przyjechali nad polskie Morze i przebywają na terenie naszej Parafii. Wczasowiczom oraz Wszystkim Parafianom, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu  za wstawiennictwem Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie, Mszy Św. oraz  o Spowiedzi  i Komunii.
 6. Dwudniowa Pielgrzymka do Częstochowy, Krakowa i Łagiewnik odbędzie się w dniach 1 i 2 października (sobota i Niedziela). Koszt 300 zł. Zapisy po wakacjach.
  Pielgrzymka do Medjugorie od 8 – 17.09. Koszt 750 zł i 240 euro.
  W styczniu  w czasie ferii planujemy Pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej.
 7. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na rzecz Misji Świętych. Jeden grosz za jeden przejechany szczęśliwie kilometr.
 8. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za wszelką pomoc oraz prace porządkowe w Kościele przed odpustem. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz wpłacane na konto parafialne. Na tacę budowlaną uzbieraliśmy 1800 zł.  Przy wyjściu z Kościoła prosimy, aby się poczęstować cukierkami odpustowymi.

  Są też obrazki i breloczki ze Św. Krzysztofem.