Latarnie w porcie

XX Niedziela Zwykła 16.08.2020

 1. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży oraz urlopy i wypoczynek dla dorosłych. Wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie, Mszy Św. oraz o spowiedzi i Komunii Św. A wszystkich wczasowiczów, którzy przyjechali nad polskie Morze i przebywają na terenie naszej Parafii witamy bardzo serdecznie, życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku.
 2. W miniony czwartek Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański odszedł na emeryturę wraz z ukończeniem 75 lat. Papież Franciszek przyjął jego rezygnację z urzędu Biskupa gdańskiego. Do czasu wyznaczenia nowego Biskupa gdańskiego z woli Stolicy Apostolskiej naszą archidiecezją zarządzać będzie administrator apostolski Biskup Jacek Jezierski, który jest Biskupem elbląskim. Włączmy do naszych modlitw prośby za administratora jak również o wybór nowego Biskupa gdańskiego.
 3. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą.
 4. Kalendarz Liturgiczny:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera;
  • w czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
  • w piątek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 5. Wakacyjny trening PSP w sobotę od godz. 16.00
 6. Bierzmowanie w naszej Parafii będzie 10.09 o godz. 18.00. Tegoroczni Kandydaci zgłaszają się z formularzami do Ks. Krzysztofa
 7. Pielgrzymka autokarowa do Medjugorie przełożona na 10.09 ? 19.09. 2020r. Koszt 830 zł i 240 euro. Są jeszcze wolne miejsca.
 8. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie po Mszach świętych o 9.00 i 18.30
 9. W Zakrystii są do odebrania płyty ze zdjęciami i z filmem z I Komunii Św.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszystkie datki wpłacane na konto parafialne, które można odpisać od podatku.
 11. Błagajmy Miłosiernego Boga o zdrowie dla chorych i ustanie epidemii.
Przewiń na górę