Menu Zamknij

XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2022

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich po urlopach i wakacjach. Dziękujemy za telefony, sms, mms i meile z pozdrowieniami z różnych zakątków Polski i Świata. Witamy również nowych Parafian i życzymy szybkiej integracji z naszą Wspólnotą Parafialną. Jeśli ktoś by chciał pogłębiać więź duchową z Panem Bogiem zapraszamy do grup duszpasterskich. Szczegóły na stronie parafialnej. Ale jeśli ktoś by chciał wspierać nas swoją pracą to serdecznie zapraszamy w każdą sobotę na godz. 9.00.
 2. W minionym tygodniu rozpoczął się Nowy Rok szkolny i katechetyczny 2022/23. Wszystkim Dzieciom, Młodzieży, Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom, Pedagogom, Księżom oraz Pracownikom Szkół życzymy zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku od 17.30 – 18.00.
  Natomiast w piątek 09.09 o godz. 19.00 przyjedzie do nas Kopia Monstrancji Fatimskiej, która od 2017 roku pielgrzymuje po Polsce w intencji Pokoju na świecie, ale i w naszych domach i sercach.
  Przyjdź – oddaj Maryi swoje rodzinne troski. Ona przychodzi szczególnie do ludzi obciążonych cierpieniem, by przynieść ci Swojego Syna Jezusa Chrystusa.
  Pielgrzymce towarzyszy zbiórka na utrzymanie jedynego hospicjum dla dzieci i dorosłych na Litwie, które w Wilnie prowadzi polska siostra Michaela Rak. Informacji na str. www.mostdonieba.pl
  Zapraszamy w tym dniu na Adorację Najświętszego Sakramentu od 19.00 – 21.00 zakończoną Apelem Jasnogórskim i przez całą sobotę od 9.00 – 18.00.
 4. W tym tygodniu obchodzimy Święta i Wspomnienia:
  • w poniedziałek – Litania do Św. Józefa;
  • we wtorek – Litania do Św. Jana Pawła II;
  • w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – 8.09 – Święto Narodzenia NMP tradycyjnie zwane Matki Bożej Siewnej. Po Mszy Św. litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 5. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy Św. lub telefonicznie. Zamawiane Msze Św. są wywieszone w gablocie i umieszczone na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl. Są jeszcze wolne godziny.
 6. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00. A spotkanie Chórku Dziecięco- Młodzieżowego w sobotę o godz. 16.30
 7. Zapraszamy młodzież na spotkanie z Księdzem Markiem inaugurującą duszpasterską grupę młodzieżową dla młodych ludzi zbliżającą do Boga w formacji duchowej w najbliższy czwartek 8 września o godz. 18.30 w Kościele. Natomiast Uczniów klas 1 szkół średnich pragnących przystąpić w roku 2023 do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne z Ks. Markiem, które odbędzie się w piątek 9 września o godz. 18.30 w Kościele.
 8. Spotkanie dla Rodziców Dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Św. będzie 14.09. o godz. 18.30. I Komunia Święta będzie 27.05.2023r. w sobotę. A Rocznica 3.06.2023r.
 9. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do utworzenia męskiej róży różańcowej pod wezwaniem Św. Krzysztofa, a także Zelatorów Róży rodziców za dzieci i Żywego Różańca do Ks. Marka.
 10. Organizujemy Pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, Łagiewnik i Krakowa w dniach 1 – 2.10 (sobota i Niedziela). Koszt 300 zł. Zapisy po Mszy w Zakrystii lub telefonicznie. Można wpłacać też na konto parafialne.
 11. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, za ofiary na dzisiejszą tacę i wpłacane na konto parafialne, PZC za prowadzenie codziennie programu Spiżarnia. W tym tygodniu rozpoczynamy gruntowanie i malowanie ścian Kościoła.

Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.