Menu Zamknij

XXIX   Niedziela   Zwykła – 16.10.2022r. Dzień Papieski 

 1. Dzisiaj przeżywamy 22 Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy” i 44 Rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Po Mszy zbiórka ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. A za tydzień zbiórka ofiar na Misje Święte.
 2. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie. Intencje są wywieszone w gablocie i na stronie parafialnej.
 3. Kalendarz liturgiczny:
  • w poniedziałek – Ignacego Antiocheńskiego Biskupa i Męczennika;
  • we wtorek – Święto Św. Łukasza Ewangelisty,
  • w środę –  Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki;
  • w czwartek – Św. Jana Kantego Prezbitera;
  • w sobotę – Św. Jana Pawła II Papieża.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy życzenia zdrowia, Błogosław. Bożego, Opieki Matki Bożej Św. Krzysztofa.

 4. Różaniec od poniedziałku do soboty o godz. 9.00 lub 18.30, a w Niedzielę na godz. 17.30. Dzieci otrzymują obrazki, a na koniec będą nagrody. Codziennie na Różaniec przychodzą dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. z wyjątkiem Niedzieli. W Niedzielę Dziesiątek Różańca po Mszy dziecięcej i Dzieci już nie muszą przychodzić drugi raz wieczorem. W Zakrystii do nabycia Różańce, Książeczki do modlitwy i Świece, a także książeczki na Niedzielne obrazki. Katecheza Dzieci Komunijnych po Różańcu środę I grupa, a w czwartek II grupa.
 5. Spotkanie dla Róż Różańcowych z okazji XXII Dnia Papieskiego dzisiaj o 15.00. Zapraszamy mężczyzn do męskiej róży różańcowej. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 6. Pielgrzymka samolotowa do Ziemi Świętej w dniach 15 – 23.01.2023r. Koszt 1 950 zł i 580 dolarów. W programie m.in.: Betlejem, Nazaret, Kana Galilejska, Góra Tabor, Wieczernik, Golgota, Grób Pański, Ściana Płaczu, Betania, Jerycho, Morze Martwe i wiele innych miejsc. Do końca października trzeba wpłacić zaliczkę 1 950 zł. Resztę do końca listopada. Program i deklaracje można pobrać ze strony parafialnej, a także w Zakrystii.
 7. Powoli zbliża się Listopad, który jest szczególnym miesiącem pamięci o naszych bliskich zmarłych. Zamawiajmy Msze Św. oraz Wypominki listopadowe i roczne za zmarłych. Można je składać w Zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Kartki na wypominki są przy wyjściu z Kościoła i na stronie parafialnej. Wypominki w listopadzie przez cały miesiąc po każdej Mszy Św., a roczne w każdą Niedzielę o 8.40.
 8. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, PZC za ofiary złożone dzisiaj na tacę budowlaną i wpłacane na konto parafialne. Bardzo cieszymy się nowym nagłośnieniem i przygotowujemy się do położenia posadzki granitowej w Kościele.
 9. Kronika żałobna: W piątek odszedł do wieczności +Michał Kosek l. 37 z ul. Guderskiego 16.