Menu Zamknij

XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022r

 1. Dziś przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony pod hasłem „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami”. Polscy biskupi w komunikacie na ten dzień apelują do wiernych o modlitwę o pokój, sprawiedliwość społeczną i ustanie przyczyn przymusowych migracji.
 2. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00 w kaplicy pod kościołem.
  Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie. Intencje są wywieszone w gablocie i na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl Są jeszcze wolne godziny.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30
 4. Kalendarz liturgiczny W tym tygodniu obchodzimy Święta i Wspomnienia:
  • we wtorek – Św. Wincentego a Paulo Kapłana,
  • w środę – Św. Wacława Męczennika,
  • w czwartek – Święto Św. Archaniołów Bożych: Michała, Gabriela i Rafała,
  • w piątek – Św. Hieronima Kapłana i Doktora Kościoła,
  • w sobotę – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus Dziewicy i Doktora Kościoła.
   Jest to I Sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 18.00 zmiana tajemnic Różańcowych i Adoracja.
   Chorych z Komunią odwiedzimy w sobotę od godz. 10.00.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy życzenia zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej Św. Krzysztofa.

 5. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik i Modlitwa Różańcowa. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Różaniec od poniedziałku do soboty na godz. 9.00 lub 18.30, a w Niedzielę na godz. 17.30. Dzieci będą otrzymywały obrazki, a na koniec będą nagrody. Codziennie na Różaniec przychodzą dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. Poświęcenie Różańców dzieci kl. III będzie Niedzielę 9.10 na Mszy Św. o godz. 10.30. Rodziców dzieci kl. III zapraszamy do Zakrystii po Różańce, Książeczki do modlitwy i Świece.
 6. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00; Oaza Dzieci Bożych sobota o 12.00. Próba Chórku Dziecięco- Młodzieżowego w sobotę o godz. 16.30.
 7. Msza Św. i Katecheza dla Młodzieży do Bierzmowania we niedziele o godz. 18.00
 8. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00 na boisku SP 86 ul. Wielkopolska 20
 9. Biuro parafialne czynne codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 9.00 i 18.30.
 10. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę o godz. 11.00. A Parafialna Poradnia Psychologiczna po uzgodnieniu telefonicznym. Tel. na stronie parafialnej.
 11. W sobotę 1 października o godz. 6.30 wyrusza dwudniowa pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, Krakowa i Łagiewnik, jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt 300 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki jest dostępny na stronie Parafii. W dniu wyjazdu będzie rozdany pielgrzymom w autokarze.
 12. Serdeczne Bóg zapłać Ojcom Oblatom za Słowo Boże. Przy wyjściu można nabyć kalendarze misyjne.
 13. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, PZC za program spiżarnia, za ofiary na tacę budowlaną (1450 zł) i wpłacane na konto parafialne.
 14. Kronika żałobna: + Damian Wojda l. 30 z ul. Świętokrzyskiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu
 15. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.