Menu Zamknij

XXVI Niedziela Zwykła – 26.09.2021r.

 1. Dzisiaj w Katedrze Oliwskiej Metropolita Gdański Abp Tadeusz Wojda otrzymał z rąk Nuncjusza Apostolkiego Salwatore Penaccio Paliusz – symbol łączności z Papieżem.
 2. W tym tygodniu obchodzimy Święta i Wspomnienia:
  • poniedziałek – Św. Wincentego a Paulo Kapłana. Po Mszy Św. Litania do Św. Józefa;
  • we wtorek – 28.09 – Św. Wacława Męczennika. Po Mszy Św. Litania do Św. Jana Pawła II;
  • w środę – 29.09 – Święto Św. Archaniołów Bożych: Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – 30.09 – Św. Hieronima Kapłana i Doktora Kościoła. Po Mszy Św. litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – 1.10 – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus Dziewicy i Doktora Kościoła. Jest to I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi Św. rano przed Msz Św. i wieczorem od godz. 17.30. Chorych z Komunią Św. Księża odwiedzą w sobotę od godz. 11.00. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik i Modlitwa Różańcowa. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych codziennie na Różaniec na godz. 9.00 lub 18.30, a w Niedzielę na godz. 17.30, a nie jak było zapowiadane po Mszy Św. Dzieci będą otrzymywały obrazki, a na koniec będą nagrody. Codziennie na Różaniec przychodzą dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. Poświęcenie Różańców dzieci kl. III w przyszłą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.30. Rodziców dzieci kl. III zapraszamy do Zakrystii po Różańce, Książeczki i Świece, Katechizm do I komunii, rachunek sumienia i Koronkę do Miłosierdzia Bożego, które są także do pobrania ze strony parafii w zakładce I Komunia św. Komunikaty;
  • w sobotę – I Sobota Miesiąca – Po Mszy o 9.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi; Wieczernik o 17.15. A po Mszy o godz. 18.00 zmiana tajemnic Różańcowych i Adoracja.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30; w czwartek od godz. 17.00. Starajmy się przychodzić do Spowiedzi Św. w Niedzielę 15 min przed Mszą. Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.
 4. Od dzisiejszej Niedzieli Msza Św. – dla Dzieci o godz. 10.30, a Suma o godz. 12.00. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci z Rodzicami na godz. 10.30. Są zarezerwowane ławki dla Dzieci i specjalne kazania.
 5. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, PZC, za transmisje, za ofiary na tacę budowlaną (1 450zł) i wpłacane na konto parafialne.
 6. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.