Rozważanie

XXVI Niedziela Zwykła – 27. 09. 2020 r.

 1. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla poszkodowanych w Bejrucie, a za tydzień taca na Świętopietrze czyli na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, aby w tym trudnym czasie nie zabrakło wsparcia posługi Ojca Świętego Franciszka względem całego Kościoła
 2. Kalendarz Liturgiczny:
  • w poniedziałek – 28.09 – Św. Wacława Męczennika.;
  • we wtorek – 29.09 – Święto Świętych Archaniołów Bożych Michała, Gabriela i Rafała.;
  • w środę – 30.09 – Św. Hieronima Prezbitera i Doktora Kościoła.;
  • czwartek – 1.10 – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus Dziewicy i Doktora Kościoła;
   W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik i Modlitwa Różańcowa. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych codziennie na Różaniec na godz. 9.00 lub 18.30, a w Niedzielę na godz. 17.30. Dzieci będą otrzymywały obrazki, a na koniec będą nagrody. Codziennie na Różaniec przychodzą dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. Poświęcenie Różańców dzieci kl. III w przyszłą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00. Rodziców dzieci kl. III zapraszamy do Zakrystii po Różańce, Książeczki i Świece, Katechizm do I komunii, rachunek sumienia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, które są także do pobrania ze strony parafii w zakładce I Komunia św. Komunikaty;
  • Piątek – 2.10 – Św. Aniołów Stróżów.

   Jest to również I Piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi od 8.00 i od 17.30. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy Ks. Maciej w czwartek, a Ks. Krzysztof w sobotę;
  • w sobotę o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to I sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 18.00 zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 3. Spotkanie dla Rodziców młodzieży Kl. I szkół średnich, która będzie się przygotowywać w tym roku szkolnym do Bierzmowania będzie w czwartek o godz. 18.30.
 4. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00.
 5. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00.
 6. Pielgrzymka autokarowa do Medjugorie 22 – 29.10. Koszt 570 zł i 230 Euro.
 7. prawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30. W sobotę wieczorem biuro nieczynne, po Mszy tylko nauka przed Chrztem.
 8. Byliśmy zmuszeni postawić znak zakaz ruchu z wyjątkiem przedszkola Krzyś i Parafii Św. Krzysztofa. Będą mandaty i blokady na koła dla łamiących zakaz.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszystkie datki wpłacane na konto parafialne, które można odpisać od podatku. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, a szczególnie za telewizor do wyświetlania pieśni, a także filmów.
 10. Kochani wszyscy przychodzimy do Kościoła w maseczkach, a jeśli ktoś nie może to zakłada przyłbicę. Ze względu na trwającą epidemię nie narażajmy innych i siebie na zakażenie. Przyznajemy, że nie jest to łatwe i wymaga od nas mądrości i rozsądku. Możemy też narazić siebie na mandat w wysokości 500 zł, a Parafię na wysoką karę finansową w wysokości 30 000zł.
Przewiń na górę