XXVII Niedziela Zwykła – 4. 10. 2020r.

 1. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, aby w tym trudnym czasie nie zabrakło wsparcia posługi Ojca Świętego Franciszka względem całego Kościoła, a za tydzień zbiórka ofiar do puszek na Fundację III Tysiąclecia dla zdolnej, a ubogiej młodzieży. Obecnie korzysta ze stypendium 2000 osób.
 2. W związku z epidemią koronawirusa na razie zawieszona jest zbiórka ofiar przez Skarbników Parafialnych. Natomiast będziemy organizować zbiórkę ofiar w każdą III Niedzielę miesiąca jako taca budowlana. Dlatego bardzo prosimy o składanie ofiar w kopertach na tacę, a w środku zapisać adres lub na konto parafialne jak wielu to czyni. Pierwsza taka zbiórka będzie za dwa tygodnie. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • w poniedziałek – 5.10 – Św. Faustyny Kowalskiej;
  • w środę – 7.10 – NMP Różańcowej;
   Trwa miesiąc październik i Modlitwa Różańcowa. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych codziennie na Różaniec na godz. 9.00 lub 18.30, a w Niedzielę na godz. 17.30. Dzieci otrzymują obrazki, a na koniec będą nagrody. Codziennie na Różaniec przychodzą dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. Poświęcenie Różańców dzieci kl. III dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.00. Rodziców zapraszamy do Zakrystii po Różańce, Książeczki i Świece, Książeczki na niedzielne Msze Św.; Katechizm do I komunii, rachunek sumienia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, które są także do pobrania ze strony parafii w zakładce I Komunia św. Komunikaty;
  • w sobotę – o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy. Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.
 4. W czwartek 8.10 o godz.19.00 w Kościele spotkanie Rodziców i Dzieci z Panią z firmy krawieckiej. Będzie przymiarka i wpłata całej kwoty za albę.
 5. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania będzie w czwartek o godz. 19.00 w Kaplicy. A spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej w piątek o godz. 19.00.
 6. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00. Próba chórku w sobotę o 11
 7. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00.
 8. Pielgrzymka autokarowa do Medjugorie 22 – 29.10. Koszt 570 zł i 230 euro.
 9. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30. W sobotę wieczorem biuro nieczynne, po Mszy tylko nauka przed Chrztem.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszystkie datki wpłacane na konto parafialne, które można odpisać od podatku. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11. Kochani wszyscy przychodzimy do Kościoła w maseczkach, a jeśli ktoś nie może to zakłada przyłbicę. Ze względu na nasilającą się epidemię nie narażajmy innych i siebie na zakażenie. Przyznajemy, że nie jest to łatwe i wymaga od nas mądrości i rozsądku.
 12. Zatroskani o teraźniejszość i przyszłość dzieci i młodzieży oraz świadomi zagrożeń dla młodego pokolenia chcemy założyć Różę Różańcową Rodziców modlącą się za swoje dzieci. Trzeba codziennie odmówić dziesiątek Różańca w domu, w drodze do pracy czy nawet w pracy. Chętnych Rodziców prosimy zgłaszać się po Mszy w Zakrystii.
 13. Błagajmy Miłosiernego Boga o zdrowie dla chorych i ustanie epidemii.
XXVII Niedziela Zwykła – 4. 10. 2020r.
Przewiń na górę