Menu Zamknij

XXVIII  Niedziela Zwykła – 15.10.2023r

 1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem JPII- Cywilizacja Życia. Po Mszy Św. zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Trwa miesiąc październik i piękna Modlitwa Różańcowa. Serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci na Różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 17.00, a młodzież i dorosłych od poniedziałku do piątku na godz. 9.00 lub 18.30, a w sobotę i Niedzielę na godz. 17.30. Dzieci otrzymują obrazki, a na koniec będą nagrody dla tych którzy będą codziennie na Różańcu. Obowiązkowo na Różaniec przychodzą Dzieci Komunijne.
 3. Dzisiaj o 19.00 spotkanie Chóru i tych, którzy by chcieli śpiewać w chórze.
 4. rzez cały miesiąc październik czytamy i rozważamy 1 i 2 list św. Pawła Apostoła do Koryntian, w sumie 29 rozdziałów, po 1 rozdziale na każdy dzień miesiąca października. Rozpiska jest na naszej stronie parafialnej.
 5. Kalendarz liturgiczny: – jutro Św. Jadwigi Śląskiej i 45 Rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową; – we wtorek ? Św. Ignacego Antiocheńskiego ; – w środę – Święto Św. Łukasza Apostoła i Ewangelisty; – w czwartek ? Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki- Patrona Solidarności; – w piątek ? Św. Jana Kantego Prezbitera. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosław. Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.
 6. Jutro po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Różaniec z rozważaniami dla młodzieży, po różańcu spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
 7. W oparciu o teksty biblijne zapraszamy na spotkania duszpasterskie połączone z nauką stanową co dwa tygodnie dla kobiet i co dwa tygodnie dla mężczyzn w piątek po wieczornej Mszy świętej; 20.X ? mężczyźni; 27.X ? niewiasty.
 8. Wczoraj odbyła się Pielgrzymka do Lichenia z Ks. Markiem. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom.
 9. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, za ofiary złożone dzisiaj na tacę budowlaną i wpłacane na konto parafialne. PZC za prowadzenie codziennie programu Spiżarnia. W zakrystii do nabycia indeksy.
 10. Powoli zbliża się Listopad, który jest szczególnym miesiącem pamięci o naszych bliskich zmarłych. Zamawiajmy Msze Św. oraz Wypominki listopadowe i roczne za zmarłych. Można je składać w Zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Kartki na wypominki są przy wyjściu z Kościoła i można pobrać ze stronie parafialnej. Wypominki w listopadzie przez cały miesiąc po każdej Mszy Św., a roczne w każdą Niedzielę o 8.40.
 11. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.