Rozważanie

XXX Niedziela Zwykła (23.10.2016r.)

 1. 19 listopada, dzień przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Łagiewnikach odbędzie się Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa na Króla Polski i całego Świata. Przygotowujemy się duchowo przez modlitwę, pokutę i uczynki miłosierdzia.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy Św. zbiórka ofiar do puszek na dożywianie dzieci w szkole, a za dwa tygodnie Klerycy Gdańskiego Seminarium Duchownego będą głosić Słowo Boże i zbierać ofiary na potrzeby Seminarium.
 3. Przeżywamy miesiąc październik i najpiękniejsza modlitwę Maryjną jaką jest Różaniec. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych codziennie na Różaniec na godz. 18.30, a w Niedzielę na godz. 17.30. Dzieci otrzymują obrazki, a na koniec będą nagrody.
 4. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Msza Święta w dni powszednie o godz. 18.00. Codziennie przed Mszą Św. również okazja do spowiedzi świętej. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, szczęśliwą operację, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych, aby o nas pamiętały następne pokolenia.
 5. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • w piątek – 28.10 – Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić urodziny, imieniny, rocznice ślubu życzymy wiele łask Bożych, opieki MB i Św. Krzysztofa.

 6. Zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów w piątek o godz.19.00.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Św. i Dzień Zaduszny. W związku z tym przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne za zmarłych w Zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Prosimy wypisać na kartkach imiona i nazwiska zmarłych oraz dopisać: wypominki roczne lub listopadowe, albo Msza Św. zbiorowa(lub wszystko). Kartki na wypominki są przy wyjściu z Kaplicy.
 8. Katecheza dla młodzieży kl. III gimnazjalnych przygotowujących się do Bierzmowania w czwartek o godz. 18.30, a dla dzieci Kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. jutro o godz. 18.30.
 9. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę od : 10.00 – 11.30. Chętnych prosimy zgłaszać się telefonicznie bezpośrednio do Radcy Prawnego.
 10. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00.
 11. Dzisiaj po Mszy wspólne zdjęcie do kalendarza parafialnego na rok 2017.
 12. W minionym tygodniu Skarbnicy uzbierali 5200 zł. na budowę Kościoła. Skarbnikom za trud, a Wam za ofiary złożone i wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać.
 13. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu, za sprzątanie Kaplicy, za wszelką pomoc i ofiary.
 14. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na Niedzielę i cały tydzień.
Przewiń na górę