XXXI Niedziela Zwykła (30.10.2016r.)

 1. Dobiega końca miesiąc październik i najpiękniejsza modlitwa Różaniec. Serdecznie zapraszamy na Różaniec dzisiaj na godz. 17.30, a jutro na ostatni Różaniec na godz. 18.30. Dzieci, które ani raz nie opuściły Różańca prosimy przynieść całą planszę z obrazkami i jutro będą rozdane nagrody. A kogo nie będzie jutro to po Wszystkich Św.
 2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Św. i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy, że listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o naszych bliskich zmarłych. Choć należy o nich pamiętać cały rok. Najlepszą pomocą dla zmarłych jest modlitwa i Msza Św. W związku z tym przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne za zmarłych w Zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Prosimy wypisać na kartkach imiona i nazwiska zmarłych. Kartki na wypominki są przy wyjściu z Kaplicy.
 3. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Msza Święta w dni powszednie o godz. 18.00. Codziennie przed Mszą Św. również okazja do spowiedzi świętej. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, szczęśliwą operację, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski i pamiętajmy o naszych zmarłych.
 4. W tym tygodniu obchodzimy Uroczystości i wspomnienia:
  • we wtorek – 1.11 – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. u nas o 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Obowiązkowo uczestniczymy we Mszy Św. i odwiedzamy groby zmarłych. We Wszystkich Świętych Msze Św. w naszej Kaplicy odprawi O. Tomasz z Zakonu Ojców Oblatów z Gdańska. Ks. Artur i Ks. Proboszcz będą modlić się za zmarłych na Cmentarzu Łostowickim. Ks. Proboszcz modli się również dzisiaj i jutro.
  • w środę – 2.11. – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tradycyjnie zwany Dzień Zaduszny. Msze Św. w tym dniu o godz. 18.00, 18.30, a o godz. 19.00 odprawimy Mszę Św. zbiorową za wszystkich zmarłych. (Przynieśmy ze sobą znicze.). W listopadzie od 1 – 8 możemy uzyskać odpust zupełny, a w pozostałe dni odpust cząstkowy – czyli całkowite lub częściowe darowanie kary za grzechy po śmierci i możemy go ofiarować za zmarłych pod zwykłymi warunkami: pobożnie nawiedzić Kościół lub Kaplicę, odmówić Ojcze nasz i wierzę w Boga, przystąpić do Komunii Św. oraz pomodlić się w intencji Ojca Św.
  • w piątek – 4.11 – Św. Karola Boromeusza. Jest to również I Piątek listopada. Okazja do spowiedzi Św. od godz. 17.30. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy od godz. 15.30.
  • w sobotę – 5.11 – I sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy Czcicieli Żywego Różańca na zmianę Tajemnic Różańcowych i Adorację Najświętszego Sakramentu.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: dużo zdrowia, łask Bożych, opieki MB i Św. Krzysztofa.

 5. Trening Szkółki Piłkarskiej w sobotę o godz. 16.00 na Sali gimnastycznej przy SP 86.
 6. Zbiórka ministrantów i aspirantów w piątek o godz. 19.00.
 7. Katecheza dla młodzieży kl. III gimnazjalnych w czwartek o godz. 18.30. A katechezy dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. jutro nie będzie.
 8. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę od : 10.00 – 11.30.
 9. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką.
 10. Bóg zapłać wszystkim za pracę i sprzątanie Kaplicy, za wszelką pomoc i ofiary.
 11. Pomódlmy się do Św. Krzysztofa, abyśmy szczęśliwie i bezpiecznie dotarli na groby naszych bliskich zmarłych.
Przewiń na górę