Menu Zamknij

XXXI   Niedziela   Zwykła – 30.10.2022r.

 1.  We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Św. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy Św.
  Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o naszych bliskich zmarłych, choć należy o nich pamiętać cały rok. Najlepszą pomocą dla zmarłych jest modlitwa i Msza Św. W związku z tym przyjmujemy jeszcze wypominki listopadowe i roczne za zmarłych w Zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Kartki na wypominki są przy wyjściu z Kościoła oraz można pobrać ze strony. W listopadzie od 1 do 8 możemy uzyskać odpust zupełny, a w pozostałe dni odpust cząstkowy – czyli całkowite lub częściowe darowanie kary za grzechy po śmierci i możemy go ofiarować za jedną Duszę pod zwykłymi warunkami:

  • pobożnie nawiedzić Kościół lub Kaplicę,
  • odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga,
  • przyjąć Komunię Św.
  • pomodlić się w intencji Ojca Św.

  Wypominki w listopadzie po każdej Mszy Św., a roczne w każdą Niedzielę o 8.40. We Wszystkich Św.
  Ks. Proboszcz i Ks. Marek będą się modlić cały dzień za Zmarłych na Cm Łostowickim. Przypominamy o bezpieczeństwie i właściwym zachowaniu na drogach, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch.

 2. Kalendarz liturgiczny:
  • W środę – 2.11 – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tradycyjnie zwany Dzień Zaduszny. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.30, 18.00 i o 19.00 Msza Św. zbiorowa za wszystkich zmarłych. Po Mszy o 19.00 Modlitwy za Zmarłych i Procesja do Krzyża Misyjnego;
  • 3.11 -Jest to I Czwartek. Modlimy się za Kapłanów i o Kapłanów;
  • 4.11 – Św. Karola Boromeusza. Przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano i wieczorem pół godziny przed mszą Św.
  • 5.11 – I Sobota miesiąca. Rano nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy o godz.18.00 zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja. Serdecznie zapraszamy.
   Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w sobotę od 10.00;

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 3. Dzisiaj Różaniec o godz. 17.30 i jutro ostatni Różaniec o godz. 18.30. Dzieci, które ani raz nie opuściły Różańca przyniosą całą planszę z obrazkami i będą wręczone nagrody. Kogo nie będzie jutro to planszę przyniesie po Wszystkich Św.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 z wyjątkiem wtorku. W Niedzielę przychodzimy do Spowiedzi Św. 15 min przed Mszą.
 5. Zbiórka ministrantów, lektorów i aspirantów w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy również chłopców, którzy chcieliby być ministrantami. Oaza Dzieci Bożych w sobotę o 12.00. Bóg zapłać Dzieciom, Rodzicom i Ks. Marcinowi za piękny Bal Wszystkich Św. Próba Chórku w sobotę o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie Dziewczynki, które śpiewały, śpiewają i te, które chcą śpiewać oraz chłopców.
 6. Msza Św. i Katecheza dla Młodzieży do Bierzmowania dzisiaj o godz. 18.00. Spotkanie koła dyskusyjnego o charakterze apologetycznym dla młodzieży i dorosłych w czwartki po Różańcu.
 7. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00 na Sali gimnastycznej SP 12 przy ul. Człuchowskiej 6. Koszt 50 zł miesięcznie od osoby. Zapraszamy chłopców od 5 – 13 lat z podziałem na dwie grupy.
 8. Katechezy dla Dzieci Komunijnych w przyszłym tygodniu nie będzie.
 9. Za tydzień będzie głosił kazania i zbierał ofiary na Seminarium w Oliwie Kleryk III Roku Michał Specht.
 10. Pielgrzymka samolotowa do Ziemi Świętej w dniach 15 – 23.01.2023r. Program i Deklaracje można pobrać ze strony parafialnej, a także w Zakrystii. Mamy komplet.
 11. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, elektrykom za pracę i za transmisję, PZC za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne.
 12. Pomódlmy się za zmarłych Parafian w ubiegłym tygodniu:
  • + Teresa Towpasz l. 92 z ul. Guderskiego 2;
  • + Helena Szabłowska l. 90 z ul. Guderskiego 36;
  • + Małgorzata Umińska l. 62 z ul. Leskiego
  • + Witold Kazalski l. 73 z poza Parafii.
 13. Niech nam Pan Bóg Błogosławi.