Menu Zamknij

XXXI Niedziela Zwykła – 31.10.2021r.

 1. Jutro Uroczystość Wszystkich Św. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o naszych bliskich zmarłych. Choć należy o nich pamiętać cały rok. Najlepszą pomocą dla zmarłych jest modlitwa i Msza Św. W związku z tym przyjmujemy jeszcze wypominki listopadowe i roczne za zmarłych w Zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Kartki na wypominki są przy wyjściu z Kościoła i na stronie parafialnej. W listopadzie od 1-8 możemy uzyskać odpust zupełny, a w pozostałe dni odpust cząstkowy ? czyli całkowite lub częściowe darowanie kary za grzechy po śmierci i możemy go ofiarować za jedną Duszę pod zwykłymi warunkami: pobożnie nawiedzić Kościół lub Kaplicę, odmówić Ojcze nasz i wierzę w Boga, przyjąć Komunię Św. oraz pomodlić się w intencji Ojca Św. Wypominki w listopadzie po każdej Mszy Św., a roczne w każdą Niedzielę o 8.40.
 2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • We wtorek – 2.11 – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tradycyjnie zwany Dzień Zaduszny. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.30, 18.00 i o 19.00 Msza Św. zbiorowa za wszystkich zmarłych. Po Mszy o 19.00 Modlitwy za Zmarłych i Procesja do Krzyża Misyjnego
  • w czwartek – 4.11 Św. Karola Boromeusza. Jest to I czwartek. Modlimy się za Kapłanów i o Kapłanów;
  • w piątek – 5.11 – przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano i wieczorem przed mszą Św;
  • 6.11 – I Sobota. Rano nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Wieczernik o godz. 17.15. Po Mszy o godz.18.00 zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja. Serdecznie zapraszamy Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.
  • Dzisiaj Różaniec o godz. 17.30. Dzieci, które ani raz nie opuściły Różańca przyniosą całą planszę z obrazkami i będą wręczone nagrody.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30; w czwartek od godz. 17.00. W Niedzielę przychodzimy do Spowiedzi Św. 15 min przed Mszą.
  • Młodzież przygotowująca się do Bierzmowana przychodzi we wtorek na Mszę Św. o godz. 19.00.
   Spotkanie grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 20.00 w ramach Synodu.
  • Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie na pierwsze spotkanie Synodalne w ramach naszej Parafii. Następne 17.11 o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
  • Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, PZC, za ofiary na tacę i wpłacane na konto parafialne. Ks. Proboszcz modli się dzisiaj cały dzień, a jutro z Ks. Adamem cały dzień za Zmarłych
  • Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.