Menu Zamknij

XXXII Niedziela Zwykła 06.11.2022

 1. Dzisiaj gościmy Kleryka III Roku Michała Specht. Bóg zapłać za piękne kazanie i życzymy Darów Ducha Św. oraz wytrwałości w powołaniu. Za tydzień będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i zbiórka ofiar do puszek. Także w przyszłą Niedzielę będziemy przeżywać VI Światowy Dzień Ubogich i zbiórka słodyczy do kosza. Serdecznie zachęcamy od jutra do przynoszenia słodyczy dla ubogich.
 2. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie. Intencje są wywieszone w gablocie i na stronie parafialnej.
 3. Kalendarz liturgiczny:
  • 09.11. Środa, Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  • 10.11 Czwartek Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • 11.11 Piątek, Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
  • 12.11. Sobota, Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu, Ks. Marcinowi z okazji imienin składamy życzenia zdrowia, Błogosław. Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.

 4. Piątek – 11.11 – Dyspensa Arcybiskupa od pokarmów mięsnych
 5. Katechezy Dzieci Komunijnych w tym tygodniu nie będzie. Wielu rodziców zgłaszało, że wyjeżdżają na długi weekend
 6. Msza Św. i Katecheza dla Młodzieży do Bierzmowania dzisiaj po Mszy o godz. 18.00. Zapraszamy na spotkania koła dyskusyjnego koła dyskusyjnego o charakterze apologetycznym dla młodzieży i dorosłych w czwartki po Mszy Św.
 7. Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o naszych bliskich zmarłych. W związku z tym przyjmujemy jeszcze wypominki listopadowe i roczne za zmarłych w Zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Kartki na wypominki są przy wyjściu z Kościoła oraz można pobrać ze strony. W listopadzie od 1-8 możemy uzyskać odpust zupełny, a w pozostałe dni odpust cząstkowy – czyli całkowite lub częściowe darowanie kary za grzechy po śmierci i możemy go ofiarować za jedną Duszę pod zwykłymi warunkami: pobożnie nawiedzić Kościół lub Kaplicę, odmówić Ojcze nasz i wierzę w Boga, przyjąć Komunię Św. oraz pomodlić się w intencjach Ojca Św. Wypominki w listopadzie po każdej Mszy Św., a roczne w każdą Niedzielę o 8.40.
 8. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, elektrykom za pracę i Panu Robertowi za transmisję, PZC za program spiżarnia, Wam za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne.
 9. Pomódlmy się za zmarłych z naszych Rodzin, bliskich naszemu sercu oraz Dusze w czyśćcu cierpiące.
 10. Niech nam Wszystkim Pan Bóg Błogosławi.