100-lecie niepodległości

XXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018r . 100 Rocznica Niepodległości

 1. Dzisiaj 11. listopada Świętujemy Jubileusz 1OO – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. To szczególna okazja, aby wyśpiewać Te Deum Laudamus Polonia za dar wolności i za naszą tożsamość narodową oraz nasze Ojczyste wartości, a także za wszystkich polskich Bohaterów zrywów niepodległościowych i patriotycznych. Podczas każdej Mszy Św. po Komunii Św. odśpiewamy uroczyste Te Deum, a po Błogosławieństwie Boże coś Polskę.
 2. Przeżywamy miesiąc listopad, który jest szczególnym czasem pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przyjmujemy jeszcze wypominki listopadowe i roczne za zmarłych w Zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Kartki na wypominki są przy wyjściu z Kaplicy.
 3. Msza Św. codziennie o godz. 8.30 i 18.00 z okazją do Spowiedzi Św.. przed Mszą Św. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, szczęśliwą operację, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski i pamiętajmy o naszych zmarłych, aby i o nas pamiętały następne pokolenia.
 4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • w poniedziałek – 12.11 – Św. Jozafata Biskupa i Męczennika .
  • we wtorek?13.11- Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna Pierw. Męcz. Polski.
  • w sobotę – 17.11 – Św. Elżbiety Węgierskiej Zakonnicy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: dużo zdrowia, łask Bożych, opieki MB i Św. Krzysztofa.

 5. Biuro Parafialne czynne codziennie od godz. 9.00 i 18.30.
 6. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę od godz. 11.00 , a Parafialna Poradnia neuro logopedyczna czynna w sobotę o godz. 11.00 . Po umówieniu się telefonicznym.
 7. Zbiórka Aspirantów i Ministrantów oraz chętnych, którzy chcą zostać ministrantamiw sobotę o 10.30, a próba Chórku Dziecięcego w sobotę o godz. 11.00.
 8. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00 na Sali gimnastycznej SP 86.
 9. Spotkanie dla Młodzieży w sobotę o godz. 18.30. Spotkanie Grupy 50+ w sobotę o 16.30
 10. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. we wtorek o godz. 18.30. A dla młodzieży przygotowujących się do Bierzmowania dzisiaj po Mszy Św. o godz. 18.00.
 11. Nasza Parafia w dniach 23.02 – 2.03.2019r. organizuje Pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej. Koszt 3900 zł. Szczegóły i informatory są w Zakrystii. Do połowy listopada trzeba wpłacić zaliczkę 1000 zł i wypełnić deklarację. Resztę do 23 stycznia.
 12. W II tydzień ferii zimowych wyjazd młodzieży do Murzasichle. Szczegóły u Ks. Artura.
 13. W przyszłą Niedzielę będzie poświęcenie opłatka na Stół Wigilijny, a od 19.11 sami Księża roznosić będą do Waszych Rodzin i Domów. Ofiary przeznaczone będą na Parafię. Plan będzie wywieszony na klatkach w blokach, skrzynkach pocztowych i jest już na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl.
 14. W najbliższy wtorek, środę i czwartek Skarbnicy Parafialni będą zbierali ofiary na budowę Kościoła. Skarbnikom za trud, a Wam za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 15. Bóg zapłać za: za sprzątanie Kaplicy, za pracę PZ Caritas i za ofiary.
Przewiń na górę