Menu Zamknij

XXXII Niedziela Zwykła – 7.11.2021r.

 1. Przeżywamy miesiąc Listopad, który jest szczególnym czasem pamięci o naszych bliskich zmarłych. Choć należy o nich pamiętać cały rok. Najlepszą pomocą dla zmarłych jest modlitwa i Msza Św. W związku z tym przyjmujemy jeszcze wypominki listopadowe i roczne za zmarłych w Zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Kartki na wypominki są przy wyjściu z Kościoła i na stronie parafialnej. Przez cały listopad – ze względu na pandemię możemy – uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kary za grzechy po śmierci i możemy go ofiarować za jedną Duszę pod zwykłymi warunkami: pobożnie nawiedzić Kościół lub Kaplicę, odmówić Ojcze nasz i wierzę w Boga, przyjąć Komunię Św. oraz pomodlić się w intencji Ojca Św.
  Wypominki w listopadzie po każdej Mszy Św., a roczne w każdą Niedzielę o 8.40.
 2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • we wtorek – 9.11 – Święto poświęcenia Bazyliki na Lateranie;
  • w środę – 10.11 – Św. Leona Wielkiego papieża;
  • w czwartek – 11.11 – 103 Rocznica odzyskania Niepodległości. Wspominamy również Św. Marcina z Tours, biskupa;
  • w piątek – 12.11 – Św. Jozafata Biskupa i Męczennika;
  • w sobotę – 13.11 – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski.
   Wieczernik o godz. 17.15.

  Ks. Marcinowi i Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 3. Ze względu na dużą ilość zakażeń i kwarantannę wielu Dzieci Katechezy dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. nie będzie do odwołania.
 4. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowana przychodzi we wtorek na Mszę Św. o godz. 19.00. Spotkanie grupy Młodzieżowej w piątek 19.11 o godz. 20.00 w ramach Synodu.
 5. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00 na Sali gimnastycznej SP 12 przy ul. Człuchowskiej 6. Koszt 50 zł miesięcznie od osoby.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy Diakonowi Tomaszowi Jaworskiemu za piękne Kazania i życzymy Darów Ducha Św.
 7. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, PZC, za ofiary na tacę i wpłacane na konto parafialne.
 8. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.