Menu Zamknij

Zesłanie Ducha Św. 19.05.2024

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Dzień Matki. A 30.05 Boże Ciało. W Boże Ciało zapraszamy Dziewczynki Komunijne i Rocznicowe w albach do sypania kwiatków, również małe dziewczynki, a chłopców w strojach komunijnych do niesienia poduszek i kwiatów, a małych chłopców do dzwonienia dzwonkami. Prosimy też o zbieranie i przynoszenie kwiatów.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienia: jutro – II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła; w czwartek ?23.05 – Święto JCH Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W piątek 24.05 – NMP Wspomożycielki Wiernych. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki Matki Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity.
 3. Trwa Biały Tydzień dla dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii Św. Dzieci w strojach komunijnych przychodzą przez cały tydzień codziennie na godz. 18.00 do piątku włącznie. Jeszcze raz Bóg zapłać Dzieciom i Rodzicom za piękną uroczystość, przepiękną dekorację oraz za złożone ofiary, które będą przeznaczone na freski na ścianie Prezbiterium. Trwa projektowanie fresku. Bóg zapłać za piękny obrus na nowy ołtarz, który będzie na Odpust.
 4. Rocznica I Komunii Św. będzie za tydzień w Niedzielę 26.05 o godz. 10.30. Spotkanie dla Rodziców i Dzieci jutro o godz. 18.45. Próba śpiewu Dzieci Rocznicowych będzie we wtorek i w środę o godz. 19.00. Spowiedź dzieci Rocznicowych i Rodziców w piątek od godz. 17.00. W piątek o 19.00 dekoracja i sprzątanie Kościoła.
 5. W dniach 8 i 9.06 wyjazd PSP autokarem na Jasną Górę oraz na spotkanie i sparing z drużyną Dzieci Raków Częstochowa. Są jeszcze 4 wolne miejsca. Koszt 300 zł.
 6. Wyjazd wakacyjny dla Dzieci do Łeby w dniach od 25.06-2.07. Koszt 1 400 zł.
  W programie: modlitwa, a także bajkolandia, park dinozaurów, wydmy, morze, plaża. W Zakrystii do odebrania karty uczestnika.
  Wypełnione karty i opłata do 16.06.
 7. Spotkanie Młodzieży szkół średnich i studentów jutro o 19.00.
 8. Link do zdjęć z Bierzmowania na stronie parafialnej.
 9. Msza Św. i spotkanie Pielgrzymów z Włoch w najbliższy piątek o godz. 18.00.
 10. Kronika żałobna: + Janina Pyszka