Menu Zamknij

II Niedziela Wielkanocna -Niedziela Miłosierdzia Bożego -7.04.2024 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego – dziękujemy Bogu za Nieskończone Miłosierdzie, za Kanonizację Św. Jana Pawła II naszego Wielkiego Polaka i Orędownika Miłosierdzia Bożego oraz za Św. Siostrę Faustynę Apostołkę Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz zbiórka ofiar do puszek na Caritas.
  A przyszła Niedziela to Niedziela Biblijna. Również za tydzień Pola nadziei ? akcja wsparcia Ośrodków Hospicjum na Pomorzu.
 2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po Mszy Litania do Św. Józefa;
  • we wtorek – Po Mszy Litania do Św. JPII;
  • w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ? prośby składamy do skarbonki przy figurze;
  • w czwartek – Litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę odwiedzimy Chorych z Komunią Św.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki M. Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity.

 3. Próba dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. o godz. 18.45
  • we wtorek grupa I,
  • w czwartek gr. II.

  A Spotkanie dla Rodziców Dzieci Komunijnych 24.04 o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.

 4. Katecheza dla Młodzieży do Bierzmowania w poniedziałek o g.19.00
 5. Pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Dolnego Śląska: Wrocław, Świdnica, Trzebnica, Krzeszów, Bardo Śląskie i Lubiąż w dniach 14 ? 16..06. Koszt 850 zł. Zapisy w Zakrystii lub telefonicznie 504 032 542 (w zakrystii jest program).
  W piątek wyrusza Pielgrzymka do Włoch. Spotykamy się o godz. 17.00 na lotnisku w Gdańsku na głównym holu.
 6. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, wszelką pomoc oraz za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Do sprzątania zapraszamy w piątek na godz. 18.45.
 7. Dzisiaj Święto PZ Caritas. To okazja do podziękowania Wam Wolontariuszom za wszelką pomoc niesioną drugiemu człowiekowi. Niech świadomość doświadczanego przez każdego z nas Miłosierdzia Bożego, przynagla nas do dzielenia się nim z drugim człowiekiem. I nie jest istotne kto jest ważniejszy, kto mniej ważny. Dla Boga wszyscy jesteśmy ważni, bo wszyscy zostaliśmy odkupieni Krwią Przenajświętszą i razem niesiemy pomoc potrzebującym. Pragnę życzyć Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa na każdy dzień, dużo zdrowia, sił, cierpliwości i wyrozumiałości. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać. Jeśli ktoś byłby chętny do pomocy w PZC jako wolontariusz to serdecznie zapraszamy. Można zgłosić się po Mszy Św. lub telefonicznie.
 8. Przy wyjściu z Kościoła można zabrać obrazek z Koronką do Miłosierdzia Bożego i złożyć ofiary do puszek na Caritas.