Menu Zamknij

IV Niedziela Wielkanocna
Dobrego Pasterza – 14.04.2024r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o nowe, liczne, święte i gorliwe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne.
 2. Za trzy tygodnie w Niedzielę 12.05 o godz. 12.00 na Wzgórzu Św. Wojciecha w Gdańsku Uroczystości Odpustowe Archidiecezji Gdańskiej. Z Bazyliki Mariackiej o godz. 9.00 wyruszy Pielgrzymka Gdańszczan z Relikwiami Św. Wojciecha, którą prowadzi jak co roku KSM Semper Fidelis. A o godz. 9.30 z Kościoła Św. Ignacego wyruszy Pielgrzymka Młodzieży. Serdecznie zapraszamy.
 3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • w poniedziałek po mszy Litania do Św. Józefa;
  • we wtorek ?23.04 ? Św. Wojciecha ? Bpa i Męczennika Patrona Polski i Naszej Archidiecezji. Po Mszy Litania do Św. Jana Pawła II;
  • w środę ? Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ? prośby składamy do skarbonki przy figurze;
  • w czwartek ?25.04 ? Św. Marka Ewangelisty. Po Mszy Litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek ? Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  Serdecznie Zapraszamy.
  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki M. Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity.

 4. Próba dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w tym tygodniu nie będzie ze względu na przesunięte Bierzmowanie.
  Spotkanie dla Rodziców Dzieci Komunijnych 24.04 o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.
 5. Próba dla Młodzieży do Bierzmowania poniedziałek, wtorek i czwartek(generalna) o g.18.30. W środę o godz. 19.00 sprzątanie i dekoracja Kościoła na Bierzmowanie. Zapraszamy wszystkich Rodziców. Spowiedź przed Bierzmowaniem dla Młodzieży, Rodziców i Świadków w czwartek od godz. 17.30. Bierzmowanie w naszej Parafii w piątek 26.04 o godz. 18.00, którego udzieli Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda. Młodzież przychodzi ubrana na galowo.
 6. Pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Dolnego Śląska: Wrocław, Świdnica, Trzebnica, Krzeszów, Bardo Śląskie i Lubiąż w dniach 14 ? 16.06. Koszt 850 zł. Zapisy w Zakrystii lub telefonicznie.
  A w piątek po północy wróciła Pielgrzymka samolotowa z Włoch. Cali, zdrowi i szczęśliwi. Pielgrzymom bardzo dziękuję za wspaniałą atmosferę duchową i rozrywkową oraz za ufundowanie Kielicha, w którym jest sprawowana obecna Msza Św. Przy Ołtarzu Mamy wyeksponowaną Flagę, którą mieliśmy na spotkaniu z Papieżem Franciszkiem na Placu Św. Piotra, na Monte Cassino. Bardzo proszę o zabranie pamiątkowych poświęconych obrazków z Pielgrzymki.
 7. Spotkanie Klubu Seniora we wtorek – 23.04. o godz. 17.00 na Plebanii.
 8. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, wszelką pomoc oraz za ofiary złożone dzisiaj na tacę budowlaną i wpłacane na konto.
 9. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.