Menu Zamknij

V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024r

 1. Dzisiaj obchodzimy Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. W związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym modlimy się o bezpieczeństwo na drogach i roztropność dla Kierowców.
  Za dwa tygodnie w Niedzielę 12.05 o godz. 12.00 na Wzgórzu Św. Wojciecha w Gdańsku Uroczystości Odpustowe Archidiecezji Gdańskiej. Z Bazyliki Mariackiej o godz. 9.00 wyruszy Pielgrzymka Gdańszczan z Relikwiami Św. Wojciecha, którą prowadzi jak co roku KSM Semper Fidelis. A o godz. 9.30 z Kościoła Św. Ignacego wyruszy Pielgrzymka Młodzieży. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • W poniedziałek – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej. Po Mszy Litania do Św. Józefa;
  • we wtorek – Po Mszy Litania do Św. JPII;
  • w środę – 1.05 – Św. Józefa Robotnika. Po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ? prośby składamy do skarbonki przy figurze Matki Bożej;
  • w czwartek – 2.05 – Św. Biskupów Atanazego i Zygmunta. Jest to Dzień Flagi Narodowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Po Mszy Litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – 3 Maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. jak w każdą Niedzielę. Po Mszy odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. W tym dniu przypada 233 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to I Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Św.
  • w I Sobotę m-ca – 4.05 po Mszy Św. o godz. 8.30 Adoracja NS, Zmiana Tajemnic Różańcowych i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy 11.05 od godz. 10.00;
  • W najbliższą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00 – Adoracja NS i Wieczór Uwielbienia z Zespołem. Serdecznie zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki M. Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity.

 3. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy Św. rano i wieczorem, a w Niedzielę po Mszy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych. Podczas Nabożeństw Majowych będziemy czytać rozważania o Św. Wojciechu.
 4. Próby dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. rozpoczną się po 5 maja.
 5. Trening PSP w sobotę o godz. 15.30. Zapraszamy do szkółki chłopców od 7 – 10 lat.
 6. Pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Dolnego Śląska: Wrocław, Świdnica, Trzebnica, Krzeszów, Bardo Śląskie i Lubiąż w dniach 14 – 16..06. Koszt 850 zł. Zapisy w Zakrystii lub telefonicznie (w Zakrystii jest program). Ostatnie wolne miejsca!
 7. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, wszelką pomoc oraz za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto. Tydzień temu na tacę budowlaną zebrano 5750zł. W sposób szczególny pragnę podziękować wszystkim za piękne przygotowanie Uroczystości Bierzmowania. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
 8. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.