Menu Zamknij

III Niedziela Wielkanocna

1) W dzisiejszą Niedzielę Biblijną przypada 8 Narodowe Czytanie Pisma Świętego rozpoczynające 16 ogólnopolski Tydzień Biblijny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was wyjątkowy dar. Z ustawionych przy wyjściu koszyczków weźmy karteczkę z zaznaczonymi wersetami (tzw. sigla) z Dziejów Apostolskich. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinnie Pismo Święte i każdy w skupieniu niech odczyta sobie otrzymany tekst. Niech on posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia ? przez cały rok. Niech będzie światłem i mocą na drodze osobistego życia aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego. Dzisiaj akcja Pola Nadziei ?wsparcia Hospicjum na Pomorzu
2) W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: – Jutro Po Mszy Litania do Św. Józefa; we wtorek ?Po Mszy Litania do Św. JPII; – w środę ? Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ? prośby składamy do skarbonki przy figurze; – w czwartek ?Litania do Św. Krzysztofa;- w piątek ? Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie Zapraszamy. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki M. Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity.
3) Próba dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. we wtorek o godz. 18.45 grupa I, w czwartek o godz. 18.45 gr. II. A Spotkanie dla Rodziców Dzieci Komunijnych 24.04 o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa. 4) Próba dla Młodzieży do Bierzmowania jutro i w środę o g.19.00. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Gdański Przewodniczący KEP ze względu na obowiązkową obecność na Watykanie przeprasza za zmianę terminu Bierzmowania na 26.04.g.18.00. 5) Zbiórka Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00. Spotkanie Aspirantów dzisiaj po Mszy o godz. 10.30. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 12.00. Próba Chórku w sobotę o godz. 16.00. Trening PSP w sobotę o godz. 15.30.
6) Pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Dolnego Śląska: Wrocław, Świdnica, Trzebnica, Krzeszów, Bardo Śląskie i Lubiąż w dniach 14 ? 16..06. Koszt 850 zł. Zapisy w Zakrystii lub telefonicznie(w Zakrystii jest program). A w piątek wyruszyła Pielgrzymka samolotowa do Włoch.
7) Spotkanie Klubu Seniora 23.04. o godz. 17.00 na Plebanii.
8) Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, wszelką pomoc oraz za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca budowlana. Do sprzątania zapraszamy w piątek na godz. 18.45.