Menu Zamknij

I Niedziela Wielkiego Postu- 18.02.2024

  1. W Środę Popielcową przez posypanie głów popiołem rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. W tym czasie mamy pamiętać o modlitwie: uczęszczać na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale i Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy za dwa tygodnie. Będzie je głosił O. Marek Kiedrowicz z Kościoła Trójcy Św. od OO. Franciszkanów z Gdańska. Mamy również pamiętać o poście czyli wyrzeczeniach wielkopostnych i jałmużnie. Przy wyjściu z Kościoła można zabrać skarbonkę na jałmużnę wielkopostną, ci którym zabrakło w Środę Popielcową. Skarbonkę przyniesiemy w Wielką Sobotę na poświęcenie pokarmów. Kto nie był posypany popiołem w Środę Popielcową może to uczynić dziś.
  2. Kalendarz Liturgiczny: – w czwartek – 22.02 – Św. Rity – Nabożeństwo po Mszy Św. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.
  3. W imieniu Archidiecezjalnego Duszpasterstwa Kościelnej Służby Mężczyzn “Semper Fidelis” pragnę serdecznie zaprosić wszystkich Moderatorów, Braci, ich Rodziny, Sympatyków, a także wszystkich, którzy uczestniczyli w przygotowaniu Papieskich Pielgrzymek na Wybrzeże w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na Uroczystość XXXVII Rocznicy Powstania, która odbędzie się w przyszłą Niedzielę 25 lutego w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim o godz. 16.00 pod Przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Po Mszy Św. zapraszamy wszystkich na tradycyjną agapę przygotowywaną na Plebanii.
  4. Spotkanie Pielgrzymów wyjeżdżających do Włoch 29.02 o godz. 19.00 na Plebani.
  5. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła Paniom z Zespołu Muzycznego i z Klubu Seniora, za pomoc w Kościele Pani Zakrystiance, Panu Kościelnemu i P. Andrzejowi; PZC za Spiżarnię. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę budowlaną i wpłacane na konto parafialne.