Menu Zamknij

I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023

 1. W Środę Popielcową przez posypanie głów popiołem rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. W tym czasie mamy pamiętać o modlitwie: uczęszczać na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale i Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy za dwa tygodnie. Będzie je głosił Ks. Krystian Wilczyński pracujący w Kurii w Oliwie jako Dyrektor Katechetyczny. Mamy również pamiętać o poście czyli wyrzeczeniach wielkopostnych i jałmużnie. Przy wyjściu z Kościoła można zabrać skarbonkę na jałmużnę wielkopostną, którą przyniesiemy w Wielką Sobotę na poświęcenie pokarmów. Jeśli zabraknie będą w następną Niedzielę. Kto nie był posypany popiołem w Środę Popielcową może to uczynić dziś po Mszy.
 2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • I czwartek miesiąca – modlić się będziemy o Kapłanów i za Kapłanów;
  • I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano od 8.00 i wieczorem od 17.30.
  • W sobotę – 4.03 – Święto Św. Kazimierza Królewicza.
   Jest to I sobota miesiąca. O 8.30 Msza Św. Adoracja NS, Zmiana Tajemnic Różańcowych i Nabożeństwo do NSNMP.
   Chorych z Komunią Św. odwiedzimy od 10.00.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Świętego Krzysztofa.

 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku od 17.30 ? 18.00.
 4. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 9.00 dla Dorosłych, o 18.30 dla Dzieci i o 19.00 dla Młodzieży. Dzieci otrzymują specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania uczestniczą
 5. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15. Kazania głosi Ks. Marek.
 6. atecheza dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w środę o 18.30 grupa I, w czwartek o 18.30 grupa II. I Komunia Św. 27.05, a Rocznica 4.06. Dzieci mogą zdawać pytania z małego katechizmu w tygodniu rano o 9.00 lub wieczorem o 18.30. A kto chce może zdawać w szkole u swoich Katechetów, jak to czynią niektóre Dzieci.
 7. Bierzmowanie w naszej Parafii będzie 30.05 o godz. 18.00, którego udzieli Biskup Wiesław Szlachetka. Katecheza dla Młodzieży do Bierzmowania dzisiaj o 18.00. Natomiast młodzież kl. VIII zgłasza się po deklarację do Ks. Marka i rozpocznie od marca półtoraroczne przygotowanie do Bierzmowania.
 8. Dzisiaj o 16.00 36 Rocznica KSM Semper Fidelis w Gdyni w Parafii Św. Mikołaja, której przewodniczy Abp Tadeusz Wojda
 9. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła firmie Krispol, Pani Izie i Anecie, P. Mirkowi Kościelnemu, Pani Zakrystiance i Panu Andrzejowi za pomoc przy Kościele; PZC za program spiżarnia. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę budowlaną 3100 zł i wpłacane na konto parafialne. Dzisiaj po Mszy zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla Ukrainy, a za tydzień zbiórka ofiar na Misje Św.
 10. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką i paschaliki na stół wielkanocny.
 11. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.