Menu Zamknij

II Niedziela Wielkiego Postu  – 25.02.2024r.

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. W tym czasie mamy uczęszczać na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale i Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy już za tydzień. Będzie je głosił O. Marek Kiedrowicz z Kościoła Trójcy Św. od OO. Franciszkanów z Gdańska. Mamy również pamiętać o poście czyli wyrzeczeniach wielkopostnych i jałmużnie. Przy wyjściu z Kościoła można zabrać skarbonkę na jałmużnę wielkopostną, które przyniesiemy w Wielką Sobotę na poświęcenie pokarmów. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Misji Św.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
  • I Piątek Miesiąca 1.03. Okazja do Spowiedzi Św. od 8.00 i od 17.30;
  • I Sobota M-ca-2.03. Po Mszy Św. o godz. 8.30 Adoracja NS, Różaniec i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy 9.03 od godz. 10.00;
  • W przyszłą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i Wieczór Uwielbienia z Zespołem. Serdecznie zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.

 3. Dzisiaj w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim o godz. 16.00 Uroczystość XXXVII Rocznicy Powstania KSM Semper Fidelis pod Przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Serdecznie zapraszam wszystkich Moderatorów, Braci, ich Rodziny, Sympatyków oraz wszystkich, którzy uczestniczyli w przygotowaniu Papieskich Pielgrzymek na Wybrzeże w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Po Mszy Św. agapa na Plebani.
 4. Spotkanie Pielgrzymów wyjeżdżających do Włoch czwartek o godz. 19.00 na Plebani.
 5. Kandydaci do bierzmowania na rok przyszły, czyli obecni uczniowie klas 8 żeby zapisać się do Sakramentu bierzmowania powinni zapisać się przez stronę internetową. Wypełnij formularz
  Pierwsze spotkanie Kandydów w piątek 01.03.2023 Masza św. o godz. 18.00 i Doga Krzyżowa.
 6. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła wszystkim Paniom. Bardzo się cieszymy że przychodzi coraz więcej do pomocy i zapraszamy też innych w każdy piątek o godz. 19.00. Bóg zapłać za pomoc w Kościele Pani Zakrystiance, Panu Kościelnemu i P. Andrzejowi; PZC za Spiżarnię. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. W minionym tygodniu na tacę budowlaną uzbieraliśmy 4 350zł.
  Przy wyjściu z Kościoła można nabyć paschaliki na stół Wielkanocny.
 7. Kronika żałobna + Piotr Lewandowski l. 76 z ul. Jaworzniaków 20
 8. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.