Menu Zamknij

II Niedziela Zwykła – 14.01.2024r.

  1. Przeżywamy czas zwykły w Kościele, jednak zachowujemy piękną polską tradycję śpiewania Kolęd i wystawiania Szopek aż do Święta MB Gromnicznej czyli do 2 lutego. Przyprowadzajmy Dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem.
  2. Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.
  3. Katecheza dla Dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania rozpocznie się po skończonej kolędzie i po feriach zimowych czyli po 11 lutego. I Komunia w naszej Parafii 18.05, a Bierzmowanie 23.04 o godz. 18.00.
  4. Ogłoszenie wyników konkursu na największą i najładniejszą bombkę oraz wręczenie nagród w przyszłą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.30.
  5. Biuro parafialne podczas Kolędy czynne od poniedziałku do piątku tylko rano o godz. 9.00. W ważnych sprawach można umówić się telefonicznie.
  6. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, Pani Zakrystiance i Panu Kościelnemu za pomoc w Kościele; PZC. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca budowlana.
  7. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć zestawy kolędowe, kropidełka, a wodę święconą w Zakrystii.
  8. W dniach 12 – 19.04. 2024r. organizujemy samolotową Pielgrzymkę do Włoch: Rzym z Mszą przy Grobie Św. JPII, Św. Rita, Asyż i Św. Franciszek, O. Dolindo, San Giovani Rotondo -Św. Pio, Manoppello, San Angelo, Monte Casino, Gargano itd. Koszt 5 450zł. Program i zapisy w Zakrystii. Zostało 3 miejsca.
  9. lan Kolędy jest na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl.; jest również wywieszony na klatkach w blokach.
  10. Kronika żałobna: Zbigniew Pochwałowski, l.73 z ul. Guderskiego 66