Menu Zamknij

III Niedziela Zwykła 21.01.2024

 1. Przeżywamy czas zwykły w Kościele, jednak zachowujemy piękną polską tradycję śpiewania Kolęd i wystawiania Szopek aż do Święta MB Gromnicznej czyli do 2 lutego. Przyprowadzajmy Dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego poświęcona celebracji, refleksji i krzewieniu Słowa Bożego. Trwa Tydzień Modlitwy o jedność Chrześcijan. Dzisiaj również Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka.
 2. sza Św. w czasie Kolędy od poniedziałku do piątku tylko rano o godz. 8.30. Nie ma Mszy wieczornej. Przed Mszą okazja do spowiedzi św.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  – jutro – po Mszy Św. Litania do Św. Józefa;
  – we wtorek ? Litania do Św. JPII;
  – w środę ? Św. Franciszka Salezego Biskupa i Doktora Kościoła. Po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  – w czwartek ? Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Po Mszy Litania do Św. Krzysztofa;
  – w piątek ? Św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.
  Wszystkim Babciom, Dziadkom i tym, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.
 4. Katecheza dla Dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania rozpocznie się po skończonej kolędzie i po feriach zimowych czyli po 11 lutego. I Komunia w naszej Parafii 18.05, a Bierzmowanie 23.04 o godz. 18.00.
 5. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00. Aspirantów w każdą Niedzielę po Mszy o godz. 10.30. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 12.00. Próba Chórku w sobotę o godz. 16.30. Trening PSP w sobotę o godz. 15.30 na sali SP 12.
 6. Biuro parafialne podczas Kolędy czynne od poniedziałku do piątku tylko rano o godz. 9.00. W ważnych sprawach można umówić się telefonicznie.
 7. Msza Św. i spotkanie Opłatkowe PZC odbędzie się 10.02 w sobotę o godz. 18.00.
 8. óg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła Paniom z Klubu Seniora, za pomoc w Kościele Pani Zakrystiance i Panu Kościelnemu; PZC za Spiżarnię. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę budowlaną i wpłacane na konto parafialne. .
 9. Spotkanie po pielgrzymkowe z Fatimy odbędzie się 3.02 w sobotę o godz. 17.00 na Plebani. Proszę przekazać informację Pielgrzymom z poza parafii.
 10. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na kolejny tydzień Nowego Roku.