Menu Zamknij

IV Niedziela Wielkiego Postu – LAETARE – 10.03.2024r.

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. Zostało jeszcze trzy tygodnie do Świąt. W tym czasie mamy uczęszczać na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale. Mamy również pamiętać o poście i jałmużnie.
 2. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu, składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.
 3. Droga Krzyżowa dla Dorosłych w każdy piątek o godz. 9.00, dla Dzieci o godz. 17.00,
  Za tydzień o godz. 18.30 Droga Krzyżowa przygotowana przez naszą Parafię, której patronuje Św. Krzysztof – Patron kierowców, podróżujących, pielgrzymujących, Polski Związek Motorowy oddział w Gdańsku, Fundacja dla Dziecka i Rodziny “Wschodzące Słońce” – w intencji ofiar wypadków drogowych, sprawców wypadków drogowych, a także wszystkich uczestników ruchu drogowego. W tym roku szczególną uwagę chcemy zwrócić na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą jazda po spożyciu alkoholu.
  Za dwa tygodnie Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do aktywnego włączenia się w naszą kampanię
 4. Kochani – zwolniło się jedno miejsce na Pielgrzymkę do Włoch – 12 – 19.04 – względy zdrowotne. Jeśli ktoś byłby chętny można zgłosić się do Zakrystii lub telefonicznie.
  W dniach 26.04?5.05 organizujemy Pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Koszt 1350 zł i 290 euro.
 5. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła wszystkim Paniom i Panom. Serdecznie zapraszamy do pomocy w każdy piątek o godz. 19.00. Bóg zapłać za pomoc w Kościele Pani Zakrystiance, Panu Kościelnemu i P. Andrzejowi; PZC za codzienny program Spiżarnia. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim Wolontariuszom: Dorosłym i Młodzieży, którzy przez dwa dni w piątek i sobotę pomagali w zbiórce żywności w trzech Biedronkach. A Wam kochani Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca budowlana.
 6. Za tydzień we wtorek 19.03 od godz. 17.00 – Panie z Klubu Seniora serdecznie zapraszają do pomocy przy robieniu Palm. Prosimy również o przynoszenie: bazi. kwiatów, gałązek z brzozy oraz kolorowe tasiemki.
 7. Jest do oddania pionizator. Szczegóły w Zakrystii.
 8. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć paschaliki na stół Wielkanocny.
 9. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.