Menu Zamknij

IV Niedziela Zwykła – 28.01.2024 r.

 1. Powoli dobiega końca piękna polska tradycja śpiewania Kolęd i wystawiania Szopek. Przyprowadzajmy Dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem.
 2. Jutro rozpoczynają się ferie zimowe. Dzieciom, Młodzieży, Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.
 3. Msza Św. do końca stycznia czyli do środy włącznie tylko rano o godz. 8.30. Nie ma Mszy wieczornej. Przed Mszą okazja do Spowiedzi Św.
 4. Kalendarz Liturgiczny:
  • jutro – po Mszy Św. Litania do Św. Józefa;
  • we wtorek – Litania do Św. JPII;
  • w środę – Po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • w I czwartek będziemy się modlić o nowe, liczne, święte i gorliwe powołania Kapłańskie i zakonne;
  • w piątek – 2.02 – Święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie zwane MB Gromnicznej. Msze Św. o godz. 8.30 i 18.00. Poświęcenie Gromnic podczas każdej Mszy Św. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego i I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 8.00 i od 17.30;
  • w sobotę – 3.02 – Św. Błażeja Biskupa i Męczennika. Po Mszy Błogosławieństwo gardeł Świecami. Jest to I sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 8.30 Adoracja NS, Różaniec i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy 10.02 od godz. 10.00.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 5. Rodziców Dzieci Komunijnych informujemy, że już można zamawiać film i zdjęcia z uroczystości I Komunii Św., która odbędzie się 18.05 poprzez formularz ma stronie Parafii w zakładce I Komunia Św. Komunikaty. Do wyboru są dwa warianty: Film + zdjęcia na pendrive – koszt 150 zł. Sam film na pendrive – koszt 100 zł. Nie ma możliwości zamówienia samych zdjęć.
 6. Spotkanie Pielgrzymów z Fatimy odbędzie się w najbliższą sobotę 3.02 o godz. 17.00 na Plebani. Proszę przekazać informację Pielgrzymom z poza parafii.
 7. Msza Św. i spotkanie Opłatkowe PZC i Chóru Parafialnego odbędzie się 10.02 w sobotę o godz. 18.00.
 8. óg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, za pomoc w Kościele Pani Zakrystiance i Panu Kościelnemu; PZC za Spiżarnię. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Na tacę budowlaną zebraliśmy 1 950 zł. W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich chętnych na godz. 10.00 do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznych.
 9. Koncert Kolęd organizowany przez Radę Osiedla w Parafii Św. Judy Tadeusza w Łostowicach dzisiaj o godz. 16.30. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.