Menu Zamknij

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 16.04.2023

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego – dziękujemy Bogu za Nieskończone Miłosierdzie i za Kanonizację Św. Jana Pawła II naszego Wielkiego Polaka i Orędownika Miłosierdzia Bożego oraz za Św. Siostrę Faustynę Apostołkę Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz zbiórka ofiar do puszek na Caritas.A przyszła Niedziela to Niedziela Biblijna.
 2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • jutro – Litania do Św. Józefa;
  • we wtorek – Msza Św. na zakończenie odmawiania Księgi Psalmów. Po Mszy Litania do Św. Jana Pawła II;
  • w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – prośby składamy do skarbonki przy figurze;

  • w czwartek – Litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę – 22.04 – Nabożeństwo do Św. Rity. Prośby możemy składać do skarbonki przy figurze. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki M. Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity.

 3. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, wszelką pomoc oraz za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne.
 4. Katecheza dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w środę o godz. 18.30 grupa I, a w czwartek o 18.30 grupa II.
  I Spowiedź Dzieci w najbliższą sobotę 22.04 o godz. 10.00 – Grupa I, a o 10.30 – Grupa II.
  Spotkanie dla Rodziców w najbliższy wtorek 18.04 o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.
 5. Zbiórka Lektorów, Ministrantów i Asp. w sobotę o 10.00.
  Próba Chórku o 16.00.
 6. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, wszelką pomoc oraz za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne.
 7. Dzisiaj Święto PZ Caritas. To dzień który stawia nam nowe wyzwania i cele, ale jest też okazją do podziękowania Wam Wolontariuszom za wszelką pomoc niesioną drugiemu człowiekowi. Za waszą wrażliwość serca niosącą nadzieje dookoła w tych trudnych czasach. Niech świadomość doświadczanego przez każdego z nas Miłosierdzia jakie od Boga otrzymujemy, przynagla nas do dzielenia się nim z drugim człowiekiem. I nie jest istotne kto jest ważniejszy, kto mniej ważny. Dla Boga wszyscy jesteśmy ważni, bo wszyscy zostaliśmy odkupieni Krwią Przenajświętszą i razem niesiemy pomoc potrzebującym. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim Wolontariuszom za prowadzenie codziennie programu ?SPIŻARNIA?, za prowadzenie dokumentacji i wszystkim, którzy wspierają potrzebujących ofiarując pomoc materialną i duchową. Pragnę życzyć Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa na każdy dzień, dużo zdrowia, sił, cierpliwości i wyrozumiałości. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać. Jeśli ktoś byłby chętny do pomocy w PZC jako wolontariusz to serdecznie zapraszamy. Można zgłosić się po Mszy Św. lub telefonicznie. A spotkanie wszystkich Wolontariuszy w najbliższą sobotę o g. 19.00. Obecność obowiązkowa.
 8. Przy wyjściu z Kościoła można zabrać obrazek z Koronką do Miłosierdzia Bożego i złożyć ofiary do puszek na Caritas.