Menu Zamknij

Niedziela Palmowa 24.03.2024

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wychodząc z palmami z Kościoła dajemy świadectwo wiary, że uznajemy Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla, tak jak daliśmy świadectwo w miniony piątek uczestnicząc w Drodze Krzyżowej ulicami naszej Parafii. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
  Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień i pamiątkę największych wydarzeń Zbawczych naszej chrześcijańskiej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie na uroczystości Triduum Paschalnego czyli:
  W Wielki Czwartek– pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa – godz. 18.00,
  Wielki Piątek pamiątka Męki, Śmierci i złożenia Pana Jezusa do grobu. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 8.30 dla tych, co nie mogą być na Liturgii Wielkiego Piątku wieczorem. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, którą poprowadzi Zespół Muzyczny. Po Liturgii Wielkiego Piątku zaśpiewamy trzy części Gorzkich Żali.
  Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów od 9.00 do 15.00 co pół godziny. Na poświęcenie pokarmów przynieśmy skarbonki z jałmużną wielkopostną dla biednych i potrzebujących. Bardzo prosimy również złożyć do wystawionego kosza trwałą żywność, nowe zabawki i słodycze lub ofiary dla dzieci z Domu Dziecka w Gdańsku Oliwie. W Wielką Sobotę o godz. 19.00 Wigilia Paschalna: poświęcenie ognia, wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przynieśmy do Kościoła świece.
  Adoracja Pana Jezusa
  – w Wielki Piątek od 6.00 do 23.00
  – w Wielką Sobotę od godz. 6.00 do 18.00. W Ciemnicy i przy grobie przez cały dzień czuwają ministranci, aspiranci i lektorzy, a także grupy duszpasterskie w określonych godzinach. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  Okazja do spowiedzi Św. Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa od godz. 17.30 – 18.00 podczas Adoracji. W Wieki Piątek od 17.30 i w Wielką Sobotę od 9.00 – 15.00. Program Triduum Paschalnego jest na stronie Parafialnej www.swkrzysztof.pl oraz w gablocie przy wyjściu z Kościoła.
 3. Za tydzień Święta Wielkanocne, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. w I Dzień Świąt: Rezurekcja o godz. 6.00 z Procesją oraz o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Braci z KSM Semper Fidelis prosimy o niesienie Baldachimu i prowadzenie Procesji oraz kierowanie ruchem.
 4. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, opieki MB i Św. Krzysztofa.
 5. Katecheza dla Młodzieży do Bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00, natomiast nie ma katechezy dla Dzieci Komunijnych, a w Wielką Sobotę nie ma Oazy, Scholki i PSP.
 6. Zbiórka aspirantów, ministrantów i Lektorów w środę o godz. 18.30.
 7. Spotkanie Rodziców PSP odbędzie się 8.04 o godz. 18.00
 8. Spotkanie dla Rodziców Dzieci Komunijnych odbędzie się 24.04.o godz. 18.30.
 9. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za zrobienie pięknych palm Paniom: z Klubu Seniora oraz P. Oli, P. Zosi, P. Gieni. Serdeczne Bóg za sprzątanie Kościoła p. Zakrystiance i P. Izie, P. Anecie i P. Emili oraz za wszelką pomoc P. Mirkowi i P. Andrzejowi. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Tydzień temu na tacę budowlaną zebrano 4750 zł. Serdecznie zapraszamy do pomocy przy Ciemnicy i Grobie Pańskim we wtorek na godz. 18.30. Bardzo prosimy o przynoszenie kwiatów do Grobu Pańskiego. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć małe paschaliki.
 10. Kronika żałobna: W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  • + Wiesław Makowski l. 70 z ul. Baśniowej,
  • + Iwona Kozłowska l. 50 z ul. Jaworzniaków,
  • + Rusłan Kot l. 35
  • Niech nam Wszystkim Pan Bóg Błogosławi