Menu Zamknij

Niedziela Św. Rodziny z Nazaretu – 31.12.2023r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Św. Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Żegnamy również Stary Rok. Po Mszy wieczornej odśpiewamy Suplikacje, a jutro Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki. Będziemy witać Nowy Rok 2024. 1 Stycznia jest Światowym Dniem Modlitw o Pokój na Świecie.
 2. Kalendarz liturgiczny
  • jutro – 2.01 – Św. Bazylego i Grzegorza Biskupów i Doktorów Kościoła;
  • 5.01 – przypada I Piątek miesiąca. Msza Św. o 8.30 i 18.00. Okazja do spowiedzi rano od 8.00 i wieczorem od 17.30;
  • w sobotę – 6.01 ? Obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie zwana Trzech Króli. Msze Św. jak w Niedzielę. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła, wody i kredy, którą napiszemy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców K + M + B RP 2024 na znak, że przyjęliśmy Jezusa Nowonarodzonego do naszych Rodzin. Albo według innego nowszego tłumaczenia i współczesnej tradycji C + M + B (Christus Mansionem Benedicat ? Niech Chrystus Błogosławi ten dom). Poświęconą kredę i kadzidło będzie można zabrać przy wyjściu z Kościoła, a wodę Święconą w Zakrystii. Ofiary przeznaczone na Misje Św. Jest to również Pierwsza Sobota Miesiąca. Przed Mszą o godz. 8.30 zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy za tydzień w sobotę 13.01.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu urodziny, imieniny czy rocznicę ślubu, Sylwestrom, Mieczysławom oraz Ks. Markowi z okazji urodzin składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.

 3. Katecheza dla Dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania rozpocznie się po skończonej kolędzie i po feriach zimowych czyli po 11 lutego. I Komunia Św. będzie 18.05 w sobotę, a Bierzmowanie 23.04 to będzie wtorek o godz. 18.00.
 4. Przy wyjściu można nabyć zestawy kolędowe, a wodę święconą w Zakrystii.
 5. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, PZ Caritas za prowadzenie ?SPIŻARNI?.
 6. Kolęda rozpoczyna się od 2.01. Plan jest na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl, jest również wywieszony na klatkach i w skrzynkach pocztowych. Plan Kolędy.
 7. W najbliższych dniach zostanie przywieziona 2 metrowa Figura Św. Krzysztofa. Ofiarodawca zechciał być anonimowy. Najpierw będzie stała w Kościele, a docelowo pod nową dzwonnicą, którą wybudujemy przy Kościele.
 8. Polecamy Miłosierdziu Bożemu Zmarłego + Bohdana Biełuń l.77 i Zmarłych z naszych Rodzin prosząc o dar życia Wiecznego.
 9. Na ostatnie chwile starego roku i cały Nowy Rok 2024 niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.