Menu Zamknij

Pielgrzymka do Fatimy i Sanktuariów Hiszpanii i Portugalii 12 – 18.11.2023 – Zakończona

Symbol szlaku pielgrzymkowego św. Jakuba do Santiago de Compostela

Brak miejsc

W dniach 12 – 18.11.2023 organizujemy pielgrzymkę samolotową do Hiszpanii i Portugalii. W planie: Madryt – Toledo – Lizbona – Fatima – Coimbra – Porto – Santiago de Compostela – Madryt.

Koszt ok. 4 150 zł.
Zapisy u ks. Proboszcza

Wpłaty:

  • na konto Parafii 56114010650000578089001001  z dopiskiem Fatima
  • lub u ks. Proboszcza.

PROGRAM:

dzień I 12.11.2023 niedziela
Zbiorka uczestników na lotnisku w Rębiechowie o godz. 6:50. Wylot o 8:50 z Gdańska do Warszawy (przylot 9:50). Wylot z Warszawy do Madrytu 10:40, przylot do Madrytu 14:35. Przejazd do Toledo. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i spacer po starej stolicy Hiszpanii m.in.: Katedra, Alcazar de Toledo, czas wolny, przejazd do hotelu na nocleg, kolacja.

dzień II 13.11.2023 poniedziałek
Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Wjazd do stolicy przez Most 25 Kwietnia, wizyta w kościele Najświętszej Marii Panny z Belem, który jest częścią słynnego klasztoru św. Hieronima, rzut oka na Pomnik Odkrywców i Wieżę Belem, Praca do Comercio, kołciół św. Antoniego, Katedra, dzielnica Alfama, dzielnica Baixa. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.

dzień III 14.11.2023 wtorek
Śniadanie, zapoznanie się z sanktuarium fatimskim, które zostało wybudowane w miejscu objawie. Matki Bożej m.in.: Bazylika Różańcowa, Kaplica Objawień, Pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kościół Trójcy Przenajświętszej, muzeum.
Czas wolny, kolacja. Udział. w uroczystościach religijnych.
dzień. IV 15.11.2023 środa

Śniadanie. Droga Krzyżowa z miejscem Objawień Anioła – Valinhos. Wizyta w Aljustrel – wiosce gdzie urodziły się fatimskie dzieci z czasów objawień. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w uroczystościach fatimskich. Nocleg.

dzień V 16.11.2023 czwartek
Śniadanie. Przejazd do Coimbry pierwszej stolicy Portugalii. Spacer poprzez słynny Uniwersytet do Katedry a następnie do Praca do Comercio. Dalsza podróż do Porto. Wizyta w drugim co do wielkości mieście Portugalii: historyczne centrum z kościołem św. Franciszka, a następnie spacer po dzielnicy Ribeira. Przejazd na obiadokolacji. i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela.

dzień. VI 17.11.2023 piątek
Śniadanie. Wizyta w jednym z najważniejszych sanktuariów Europy i jednym z trzech wielkich sanktuariów świata chrześcijańskiego z monumentalną katedrą św. Jakuba (patrona Hiszpanii), spacer po granitowym starym mieście wokół katedry. Przejazd do Madrytu na obiadokolacja i nocleg w hotelu.

dzień. VII 18.11.2023 sobota
Śniadanie. Wizyta w madryckim Pałacu Królewskim i wizyta w madryckiej Katedrze De Nuestra Senora de la Almudena, spacer po słynnym Plaza Mayor, Plaza Puerta del Sol. Przejazd na lotnisko, wylot do Warszawy o 15:30, przylot do Warszawy 19:10. Wylot do Gdańska o 19:50, przylot do Gdańska o 20:45. Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:
– Przelot samolotem rejsowym LOT na trasie Gda.sk . Warszawa . Madryt . Warszawa . Gda.sk, (bagaż. podręczny . 1 sztuka do 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz bagaż. rejestrowany . 1 sztuka do 23 kg, suma wymiarów bagażu nie może przekroczy. 158 cm (długość + szerokość + głębokość)
– Przejazd autokarem turystycznym zgodnie z tras. pielgrzymki,
– Noclegi w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką,
– Śniadania zgodnie z programem,
– Obiadokolacje zgodnie z programem,
– Opieka pilota na całej trasie,
– Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
– Ubezpieczenie KL, NNW, w Signal Iduna
(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe. Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 EUR, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania . BEZ LIMITU).

CENA NIE ZAWIERA:
– Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
– Indywidualnego nagłośnienia,
– Napojów do obiadokolacji,
– Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy,

UWAGI:
– Każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
– Zastrzega się możliwość zmiany kolejno.ci zwiedzanych obiektów,
– Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
– Należy zwrócić uwagę na obowiązujące procedury obostrzenia związanych z pandemią w tym na ewentualne dodatkowe testy na Covid.