Menu Zamknij

Poniedziałek Wielkanocny – 10.04.2023r.  

 1. Trwa Oktawa Wielkanocy. Drugi Dzień Świąt przeżywajmy jako radość ze Zmartwychwstania Chrystusa i naszego kiedyś Zmartwychwstania. Taca dzisiejsza przeznaczona na Uczelnie Katolickie Archidiecezji Gdańskiej. A za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.30? 18.
 3. W tym tygodniu obchodzimy Oktawę Wielkanocy:
  • we wtorek – Litania do Św. Jana Pawła II;
  • w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – Litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek ? Koronka do Miłosierdzia Bożego;.

  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.

 4. Katecheza dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w środę o godz. 18.30 grupa I, a w czwartek o 18.30 grupa II. A dla młodzieży do Bierzmowania w Niedzielę o 18.00. I Spowiedź Dzieci będzie 22.04 w sobotę o godz. 10.00 grupa I, a o godz. 10.30 grupa II. Spotkanie dla Rodziców Dzieci Komunijnych we wtorek 18.04. o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.
 5. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za dekoracje świąteczne, sprzątanie Kościoła oraz wszelką pomoc i ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania Świąt Wielkanocnych. Bóg zapłać Kapłanom za ciężką pracę w Wielkim Tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję P. Zakrystiance Małgorzacie i P. Mirkowi Kościelnemu, Pani Organistce i Solistom, P. Gospodyni Annie, Kościelnej Służbie Mężczyzn Semper Fidelis, Lektorom, Ministrantom, aspirantom, Harcerzom z III Gdańskiej Drużyny ZHR im. Cichociemnych za wartę przez dwie godziny przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać za kwiaty do Grobu Pańskiego i za dary dla biednych i dla dzieci złożone w Wielką Sobotę, które wczoraj zostały zawiezione do domu dziecka i rozdane biednym i potrzebującym. Bóg zapłać za życzenia Świąteczne, smsy, mmsy i maile. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
 6. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na II dzień Świąt i cały tydzień.