Menu Zamknij

Uroczystość św. Trójcy 04.06.2023

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
  • jutro – Św. Bonifacego Biskupa i Męczennika;
  • w czwartek -Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz. 9.00, a po Mszy o10.30 rozpocznie się procesja do czterech ołtarzy. Trzecia Msza Św. po procesji ok. godz. 13.00 i wieczorna o godz. 18.00. Bardzo proszę o przygotowanie dekoracji okien, bloków i domów, a szczególnie dekoracje czterech ołtarzy. W tym roku trasa procesji jak w poprzednich latach: pierwszy Ołtarz przy Baśniowej 39/40, drugi Elfów 27, trzeci przy ulicy Elfów 133 i czwarty przy Kościele na dolnym parkingu na zakończenie Procesji oraz Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony Świata. Drugi ołtarz prosimy, aby przygotowała KSM Semper Fidelis, a Czwarty Ołtarz bardzo prosimy, aby przygotował Kościół Domowy. Włączmy się wszyscy w przygotowanie ołtarzy oraz dekorację trasy i Osiedli. Bracia z KSM Semper Fidelis, Lektorzy, ministranci, aspiranci i wszyscy chętni do pomocy. Spotykamy się przy Kaplicy w środę o godz. 17.30. Zabierzmy ze sobą drabiny. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek i niesienia poduszek dla chłopców we wtorek i środę o godz. 18.30. Kwiaty mogą sypać również małe dziewczynki, a mali chłopcy dostaną dzwonki. Proszę o zbieranie i przynoszenie kwiatów do sypania. Dzieci Komunijne i Rocznicowe proszę, aby przyszły w albach na Boże Ciało. Na zakończenie Procesji będą słodycze. Zwracam się również z gorącą prośbą do Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis o pilnowanie porządku, prowadzenie procesji, kierowanie ruchem oraz niesienie baldachimu.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki M Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity

 3. Zbiórka Lektorów, Ministrantów i Asp. w środę o 17.30. Próba Chórku w sobotę o 16.00.
 4. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o 12.00, a trening PSP w sobotę o godz. 16.00. Wyjazd wakacyjny dla Scholki i Oazy Dzieci Bożych do Łeby w dniach od 29.06-1.07. W programie: coś dla duszy i dla ciała, a także bajkolandia, park dinozaurów, wydmy, morze, plaża. Szczegóły przekazane Rodzicom.
 5. Są jeszcze 4 wolne miejsca na Pielgrzymkę do Sanktuariów Podlasia oraz do Medjugorie. Program na stronie Parafii i w Zakrystii.
 6. Dziękujemy wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła: Rodzicom Dzieci Rocznicowych. Bóg zapłać za wszelką pomoc Pani Zakrystiance, Panu Kościelnemu i Panu Andrzejowi, a Wam za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 7. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę, modlitewniki ze Św. Krzysztofem i Św. Ritą, dekoracje na Boże Ciało.